Bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV w Poznaniu – już można się zgłaszać

Zdjęcie z artykułu: Bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV w Poznaniu – już można się zgłaszać Szczepienia są finansowane z budżetu miasta.; Urząd Miasta Poznania
Ilustracja do artykułu Bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV w Poznaniu – już można się zgłaszać

W Poznaniu rozpoczęły się szczepienia 13-letnich dziewcząt i chłopców przeciwko wirusowi HPV, który może prowadzić do poważnych schorzeń, w tym raka szyjki macicy. Szczepienia są bezpłatne dzięki finansowaniu z budżetu miasta.

HPV to wirus brodawczaka ludzkiego, który często odpowiada za występowanie raka szyjki macicy. Do przeniesienia zakażenia najczęściej dochodzi podczas kontaktów seksualnych. W przypadku, gdy zmiany wywołane przez HPV zlokalizowane są na zewnętrznych narządach płciowych istnieje także możliwość przeniesienia zakażenia przez bieliznę lub ręcznik.

W ramach profilaktyki władze Poznania od kilku lat finansują szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Program bezpłatnych szczepień w latach 2016-2018 obejmuje dziewczęta jak i chłopców w wieku 13 lat zamieszkałych na stałe lub czasowo w Poznaniu, których przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych płaci podatki w Poznaniu.

- Szczepienia przeciwko HPV prowadzone są w ramach programu w 15 podmiotach leczniczych zlokalizowanych na terenie Poznania. Ważne są też działania informacyjno-edukacyjne m.in. na temat dróg szczerzenia zakażeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego, ich objawów i powikłań. Profilaktyka zakażeń jest niezbędna, ponieważ HPV może wywołać poważne schorzenia, w tym raka szyjki macicy - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Adresy placówek wykonujących szczepienia wraz z tel. kontaktowymi znajduje się na stronie Urzędu Miasta.

O dostępności do szczepień decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Czytaj też: Czy Poznań ma przyjąć uchodźców? Spór radnych zakończył się kompromisem

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Czy istnieje kalkulator, który sam rozwiązuje zadania? Czy tego typu sprzęt można zabrać ze sobą na maturę 2017 z matematyki? 

28 kwietnia 2017, 16:06
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

28 kwietnia 2017, 16:04
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy