Chwiałka: Pijana młodzież zakłóca wypoczynek poznaniakom! Boją się nawet ratownicy!

Zdjęcie z artykułu: Chwiałka: Pijana młodzież zakłóca wypoczynek poznaniakom! Boją się nawet ratownicy! Chwiałka będzie czynna do końca sierpnia.; Urząd Miasta Poznania
Ilustracja do artykułu Chwiałka: Pijana młodzież zakłóca wypoczynek poznaniakom! Boją się nawet ratownicy!

Do naszej redakcji docierają informacje, że pijana młodzież nie potrafi zachować się na terenie pływalni Chwiałka. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Zagrożeni czują się również ratownicy.

Chwiałka to jedno z najpopularniejszych miejsc, w którym poznaniacy spędzają swój wolny czas, gdy dopisuje pogoda. Jest to bowiem jedyny czynny basen praktycznie w samym centrum Poznania. Ostatnio nawet został po części wyremontowany, a jego zarządca, czyli POSiR już planuje kolejne inwestycje. Okazuje się jednak, że nie wszyscy czują się tam bezpiecznie.

- Pijana młodzież jest hałaśliwa i agresywna. Nie raz widziałam jak grupy chłopaków się awanturowały i wrzucały do wody przypadkowe osoby. Najdziwniejsze jest to, że ochrona bardzo rzadko reaguje - napisała do nas jedna z mieszkanek Wildy.

Potwierdzają to również ratownicy WOPR-u, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających.

- Są sytuacje, w których jesteśmy bezradni, a co więcej boimy się o bezpieczeństwo nie tylko wypoczywających tu poznaniaków, ale i o swoje własne. Całkiem niedawno grupa kilku pijanych chłopaków próbowała wrzucić naszą koleżankę w pracy do basenu. Na szczęście udało jej się uciec - powiedział nam jeden z ratowników z Chwiałki.

Przez rozbitą butelkę POSiR musiał zamknąć basen!

Do niebezpiecznego incydentu doszło kilka dni temu. Po tym, gdy jeden z awanturujących się klientów wrzucił do basenu butelkę po alkoholu, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji musiały zamknąć część obiektu.

- Nie mamy żadnej mocy prawnej, by kontrolować na przykład bagaż osób, które wchodzą na teren pływalni. Każdy może przemycić coś w plecaku na teren pływalni. Od tego mamy ochronę żeby już na miejscu sprawdzała, czy regulamin jest łamany czy też nie. W tym przypadku ochrona nie stanęła na wysokości zadania, dlatego nasi pracownicy dodatkowo wezwali policję i sprawa została wyjaśniona - powiedział nam Błażej Daracz z POSiR-u.

Poznaniacy jednak twierdzą, że ochrona często „nie staje na wysokości zadania”. Przedstawiciele POSiR-u nic o tym nie wiedzieli. - Ochrona jest to firma zewnętrzna, która została wybrana na zasadzie przetargu i my też mamy prawne moce, by obciążać agencję kosztami, które spowodowane są niewłaściwym wypełnieniem umowy. Prosimy o wszelkie informacje jeżeli takie sytuacje miały miejsce - dodał Daracz.

A jakie są Wasze wspomnienia z wizyt na Chwiałce? Mieliście jakieś nieprzyjemności? Czekamy na Wasze wiadomości.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy