Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu?

Zdjęcie z artykułu: Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu? W Poznaniu Dieter wywoła m.in. opady śniegu.; Hans/cc/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu?

Znad Morza Norweskiego do Polski zbliża się cyklon Dieter, który spowoduje gwałtowną zmianę pogody. Już tej nocy w Poznaniu spadnie śnieg i deszcz.  

Cyklony to silne wiry powietrzne powstające wokół ośrodka niżowego. Właśnie jeden z takich cyklonów, któremu nadano imię Dieter przemieszcza się do Polski od strony Morza Norweskiego. Cyklony powodują nagłą zmianę pogody – często towarzyszą mu śnieżyce i szybki wzrost temperatury. 

W niektórych regionach Polski wiatr będzie wiał z prędkością ponad 60 km/h i spadnie mnóstwo śniegu. Na szczęście w Poznaniu skutki cyklonu nie będą tak silne. Wiatr będzie wiał z prędkością około 25 km/h. Spadnie za to śnieg. Pierwsze opady są spodziewane już w środowy wieczór. Po północy zamiast śniegu zacznie padać deszcz. Zmieni się także temperatura W czwartkowy poranek termometry w Poznaniu wskażą 2 stopnie „na plusie”. 

W kolejnych dniach temperatura będzie spadać poniżej zera tylko w nocy.  

Czytaj też: Poznań w śnieżnej otoczce, ale nie zostanie długo [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy