Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu?

Zdjęcie z artykułu: Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu? W Poznaniu Dieter wywoła m.in. opady śniegu.; Hans/cc/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu?

Znad Morza Norweskiego do Polski zbliża się cyklon Dieter, który spowoduje gwałtowną zmianę pogody. Już tej nocy w Poznaniu spadnie śnieg i deszcz.  

Cyklony to silne wiry powietrzne powstające wokół ośrodka niżowego. Właśnie jeden z takich cyklonów, któremu nadano imię Dieter przemieszcza się do Polski od strony Morza Norweskiego. Cyklony powodują nagłą zmianę pogody – często towarzyszą mu śnieżyce i szybki wzrost temperatury. 

W niektórych regionach Polski wiatr będzie wiał z prędkością ponad 60 km/h i spadnie mnóstwo śniegu. Na szczęście w Poznaniu skutki cyklonu nie będą tak silne. Wiatr będzie wiał z prędkością około 25 km/h. Spadnie za to śnieg. Pierwsze opady są spodziewane już w środowy wieczór. Po północy zamiast śniegu zacznie padać deszcz. Zmieni się także temperatura W czwartkowy poranek termometry w Poznaniu wskażą 2 stopnie „na plusie”. 

W kolejnych dniach temperatura będzie spadać poniżej zera tylko w nocy.  

Czytaj też: Poznań w śnieżnej otoczce, ale nie zostanie długo [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Czy istnieje kalkulator, który sam rozwiązuje zadania? Czy tego typu sprzęt można zabrać ze sobą na maturę 2017 z matematyki? 

28 kwietnia 2017, 16:06
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

28 kwietnia 2017, 16:04
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy