Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu?

Zdjęcie z artykułu: Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu? W Poznaniu Dieter wywoła m.in. opady śniegu.; Hans/cc/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu?

Znad Morza Norweskiego do Polski zbliża się cyklon Dieter, który spowoduje gwałtowną zmianę pogody. Już tej nocy w Poznaniu spadnie śnieg i deszcz.  

Cyklony to silne wiry powietrzne powstające wokół ośrodka niżowego. Właśnie jeden z takich cyklonów, któremu nadano imię Dieter przemieszcza się do Polski od strony Morza Norweskiego. Cyklony powodują nagłą zmianę pogody – często towarzyszą mu śnieżyce i szybki wzrost temperatury. 

W niektórych regionach Polski wiatr będzie wiał z prędkością ponad 60 km/h i spadnie mnóstwo śniegu. Na szczęście w Poznaniu skutki cyklonu nie będą tak silne. Wiatr będzie wiał z prędkością około 25 km/h. Spadnie za to śnieg. Pierwsze opady są spodziewane już w środowy wieczór. Po północy zamiast śniegu zacznie padać deszcz. Zmieni się także temperatura W czwartkowy poranek termometry w Poznaniu wskażą 2 stopnie „na plusie”. 

W kolejnych dniach temperatura będzie spadać poniżej zera tylko w nocy.  

Czytaj też: Poznań w śnieżnej otoczce, ale nie zostanie długo [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Grammy 2017: Adele wystąpi na gali rozdania nagród

Grammy 2017: Adele wystąpi na gali rozdania nagród

Występ Adele na Grammy 2017 - to już pewne! Gwiazda będzie się starała zatrzeć złe wrażenie po wielkiej wpadce z zeszłego roku.

23 stycznia 2017, 17:52
Kamil Bednarek o Eurowizji! Weźmie udział? [WYWIAD VIDEO]

Kamil Bednarek o Eurowizji! Weźmie udział? [WYWIAD VIDEO]

Kamil Bednarek, czyli jeden z najpopularniejszych wokalistów w Polsce odwiedził studio Radia ESKA. Jednym z tematów rozmowy z redaktorem ESKA.pl była Eurowizja! Co sądzi o konkursie? Czy weźmie w nim udział? Jak podobał mu się występ Michała Szpaka? Dowiedzcie się oglądając wywiad video na ESKA.pl!

23 stycznia 2017, 17:39
Krzysztof Rutkowski walczy z rakiem. Będzie specjalny koncert dla Tarzan Boy

Krzysztof Rutkowski walczy z rakiem. Będzie specjalny koncert dla Tarzan Boy

Krzysztof Rutkowski walczy z rakiem. Z tego powodu gwiazdy disco polo organizują koncert charytatywny, z którego dochód pójdzie na leczenie lidera grupy Tarzan Boy. Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

23 stycznia 2017, 17:18
Popek, Sobota i Matheo - zostań czwartym królem i wystąp w teledysku Dom!

Popek, Sobota i Matheo - zostań czwartym królem i wystąp w teledysku Dom!

Popek, Sobota i Matheo dają wam niepowtarzalną możliwość pojawienia się w ich teledysku! Co trzeba zrobić, by wystąpić w klipie do singla pt. Dom? Szczegóły podrzucamy na ESKA.pl!

23 stycznia 2017, 16:45
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy