Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu?

Zdjęcie z artykułu: Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu? W Poznaniu Dieter wywoła m.in. opady śniegu.; Hans/cc/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Cyklon Dieter zbliża się do Polski. Jakie zmiany pogody wywoła w Poznaniu?

Znad Morza Norweskiego do Polski zbliża się cyklon Dieter, który spowoduje gwałtowną zmianę pogody. Już tej nocy w Poznaniu spadnie śnieg i deszcz.  

Cyklony to silne wiry powietrzne powstające wokół ośrodka niżowego. Właśnie jeden z takich cyklonów, któremu nadano imię Dieter przemieszcza się do Polski od strony Morza Norweskiego. Cyklony powodują nagłą zmianę pogody – często towarzyszą mu śnieżyce i szybki wzrost temperatury. 

W niektórych regionach Polski wiatr będzie wiał z prędkością ponad 60 km/h i spadnie mnóstwo śniegu. Na szczęście w Poznaniu skutki cyklonu nie będą tak silne. Wiatr będzie wiał z prędkością około 25 km/h. Spadnie za to śnieg. Pierwsze opady są spodziewane już w środowy wieczór. Po północy zamiast śniegu zacznie padać deszcz. Zmieni się także temperatura W czwartkowy poranek termometry w Poznaniu wskażą 2 stopnie „na plusie”. 

W kolejnych dniach temperatura będzie spadać poniżej zera tylko w nocy.  

Czytaj też: Poznań w śnieżnej otoczce, ale nie zostanie długo [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Druga Szansa 3 - odcinek 3. Piosenki z serialu Druga Szansa

Druga Szansa 3 - odcinek 3. Piosenki z serialu Druga Szansa

Druga Szansa - sezon trzeci wraca do TVN. Każdy odcinek produkcji wypełniony będzie genialną muzyką. Sprawdź, jakie utwory można usłyszeć w nowych odcinkach Drugiej Szansy.

27 lutego 2017, 22:31
Ariana Grande promuje gorące akcje i tolerancję

Ariana Grande promuje gorące akcje i tolerancję

Nowy teledysk Ariany Grande do piosenki Everyday to najgorętszy klip w jej karierze! Do czego gwiazda zachęca w swoim najnowszym video?

27 lutego 2017, 18:46
Eminem wraca na scenę! Da koncert na wielkiej imprezie!

Eminem wraca na scenę! Da koncert na wielkiej imprezie!

Eminem po kilku latach przerwy wraca do wykonywania utworów na żywo! Raper został właśnie jedną z gwiazd wielkiego festiwalu! Gdzie i kiedy wystąpi? Jakie piosenki wykona? Przekonajcie się na ESKA.pl

27 lutego 2017, 16:41
Gwiazdy, z którymi internauci chcieliby pójść do łóżka. Kto na pierwszym miejscu?

Gwiazdy, z którymi internauci chcieliby pójść do łóżka. Kto na pierwszym miejscu?

Z tymi gwiazdami najchętniej chcielibyśmy pójść do łóżka! Którzy celebryci najczęściej pojawiają się w sennych marzeniach internautów? Wyniki interesującej ankiety do sprawdzenia już teraz - na ESKA.pl.

27 lutego 2017, 16:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy