Dąbrowa: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie asfaltowni! „Udusimy się od smrodu”

Zdjęcie z artykułu: Dąbrowa: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie asfaltowni! „Udusimy się od smrodu” Protest mieszkańców przed Urzędem Gminy Dopiewo; fot. Katarzyna Walczak / Radio Eska Poznań
Ilustracja do artykułu Dąbrowa: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie asfaltowni! „Udusimy się od smrodu”

Mieszkańcy protestowali przed Urzędem Gminy Dopiewo. Niestety, żaden z urzędników do nich nie wyszedł. Protestujący jednak zapewniają, że się nie poddadzą i zrobią wszystko, by prace przy inwestycji były wstrzymane.

Wytwórnia mas bitumicznych ma powstać w sąsiedztwie żwirowni i betoniarni w Dąbrowie. Co ciekawe, pierwotnie planowano, że asfaltowania stanie w rejonie Dąbrówki i Palędzia, ale po protestach mieszkańców lokalizację zmieniono. Teraz protestują mieszkańcy Dąbrowy, ale też Tarnowa Podgórnego czy Batorowa i Lusowa. Boją się oni przede wszystkim zanieczyszczenia powietrza i dużego ruchu ciężarówek w okolicy. W poniedziałek pojawili się oni przed gmachem Urzędu Gminy Dopiero między innymi w maskach gazowych. 

- Chodzi przede wszystkim o hałas i o smród, który taka fabryka będzie generowała. Kupowaliśmy domy w cichej okolicy, dlatego protestujemy. W tych domach mieszka bardzo dużo małych dzieci. Zresztą to nie tylko nasz problem, bo chmura toksycznego dymu będzie unosiła się nad Dąbrówką, ale też między innymi nad Tarnowem Podgórnym czy Poznaniem - przekonywali reporterkę Radia Eska, Katarzynę Walczak, protestujący mieszkańcy.

Urzędnicy gminy Tarnowo Podgórne są po stronie mieszkańców, ale to Ci z gminy Dopiewo będą podejmować decyzje w tej sprawie. Podczas poniedziałkowego protestu nikt nie wyszedł do mieszkańców. Urzędnicy nie chcieli też odpowiadać na pytania dziennikarzy. Nie wiadomo więc, czy władze gminy wezmą do siebie głos mieszkańców i zablokują inwestycję. Do tego tematu z pewnością będziemy wracać na łamach Eska Info Poznań.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 17 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 18 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 34 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 48 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy