Długi weekend czerwcowy na wielkopolskich drogach – byli zabici i ranni

Zdjęcie z artykułu: Długi weekend czerwcowy na wielkopolskich drogach – byli zabici i ranni W Węgierkach zginął 19-letni motocyklista.; KPP we Wrześni.
Ilustracja do artykułu Długi weekend czerwcowy na wielkopolskich drogach – byli zabici i ranni

Jak w każdy długi weekend, na drogach panował większy niż zwykle ruch. W Wielkopolsce doszło w sumie do 20 wypadków, w których zginęły cztery osoby.

Każdy długi weekend to dla większości Polaków czas wypoczynku, ale nie dotyczy do policjantów z „drogówki”, dla których większy niż zwykle ruch na drogach oznacza większą ilość pracy. Mimo apeli o ostrożną jazdę, w Wielkopolsce nie obyło się bez wypadków, w tym śmiertelnych.

Od czwartku, 15 czerwca do niedzieli, 18 czerwca na wielkopolskich drogach doszło w sumie do 20 wypadków.

- W ich wyniku zginęły cztery osoby, a 25 zostało rannych – informuje Rozanna Kowalczyk-Gierczak z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Do jednego ze śmiertelnych wypadków doszło w niedzielne przedpołudnie w miejscowości Węgierki w powiecie wrzesińskim, w którym zginął 19-letni motocyklista.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem zafirą 65-letni mieszkaniec Poznania jadąc na pasie Września-Słupca, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, na którym znajdował się 19-letni motocyklista jadący w kierunku Wrześni – relacjonuje Adam Wojciński, oficer prasowy wrzesińskiej policji.

W wyniku uderzenia 19-latek jadący motocyklem wpadł na przeciwległy pas pod nadjeżdżającego opla combo. Na skutek zderzenia nastolatek poniósł śmierć na miejscu.

W trakcie weekendu wielkopolscy policjanci zatrzymali też 90 nietrzeźwych kierowców.

Czytaj też: Policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Można za to dostać mandat!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

4 godz. 59 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 0 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 16 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 30 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy