Długi weekend: Poznańska policja zapowiada wzmożone kontrole kierowców!

Zdjęcie z artykułu: Długi weekend: Poznańska policja zapowiada wzmożone kontrole kierowców! Rusza akcja „Sierpniowy weekend”. Będzie więcej policjantów na drogach; fot. KWP Rzeszów - podkarpacka.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Długi weekend: Poznańska policja zapowiada wzmożone kontrole kierowców!

Poznańska drogówka zapowiada, że w długi weekend będą na potęgę kontrolować kierowców. Sprawdzany będzie między innymi ich stan trzeźwości.

Długi weekend to czas, w którym bardzo często wyjeżdżamy z miasta. Policjanci spodziewają się dużego wakacyjnego ruchu na drogach. Stąd zapowiadają, że zrobią wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Pomóc w tym ma akcja „Bezpieczny weekend – sierpniowy weekend”.

- Policjanci będą prowadzili wzmożone kontrole pojazdów, podczas których szczegółowo sprawdzą stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W takich przypadkach  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu będą kierować się zasadą ,,zero tolerancji” - ostrzega Natalia Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Policjanci jednocześnie przypominają o odpowiednim przygotowaniu się do trasy. Warto zadbać o wypoczynek przed dłuższą podróżą. Koniecznie trzeba również sprawdzić stan techniczny samochodu, którym będziemy jechać. - Apelujemy również o odpowiednią dozę cierpliwości na drodze - dodaje Nowak.

Kontrole będą odbywały się na drogach wylotowych z Poznania, ale również na większych ulicach w centrum miasta. Akcja „Bezpieczny weekend - sierpniowy weekend” zakończy się we wtorek.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy