Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu

Zdjęcie z artykułu: Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu Prawdziwi policjanci przypominają, że nigdy nie proszą obywateli o przekazywanie pieniędzy.; Zenon Kubiak/ESKA INFO Poznań
Ilustracja do artykułu Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu

Tylko we wtorek i środę w Poznaniu doszło aż do 9 prób wyłudzenia pieniędzy przez oszustów podających się za policjantów.

Oszuści cały czas nie rezygnują z prób wyłudzania pieniędzy od starszych osób. Poznańscy policjanci w ciągu ostatnich dni odebrali aż 9 zgłoszeń w tej sprawie. Za każdym razem oszuści dzwonili do starszych poznaniaków, podając się za policjantów.

- Tym razem oszuści przekonują osoby, do których dzwonią, że ich pieniądze w banku nie są bezpieczne i należy je wypłacić. Żeby mieć pewność, że nic złego się z nimi nie stanie, oszczędności należy przekazać policjantowi do depozytu. Tym razem dzwoniący przedstawia się jako Andrzej Zieliński – policjant CBŚ – wyjaśnia Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Na szczęście wszystkie osoby, do których zadzwonił, dokładnie wiedziały jak się zachować i zakończyły rozmowę, informując o wszystkim policję – dodaje.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie poproszą o wypłacenie i przekazanie im pieniędzy w ramach prowadzonych przez siebie działań. Jeżeli dzwoni do nas taka osoba, to możemy mieć pewność, że jest to oszust. Nie należy z nim rozmawiać i natychmiast zakończyć rozmowę. Każdy taki telefon należy zgłaszać policjantom, dzwoniąc pod numer telefonu 997.

Apelujemy do naszych Czytelników, aby o metodach działania oszustów poinformowali swoich rodziców i dziadków.

Czytaj też: Fałszywy wnuczek okradł starszą panią z Piątkowa. Kto rozpoznaje oszusta?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

1 godz. 29 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

1 godz. 35 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

1 godz. 56 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy