Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu

Zdjęcie z artykułu: Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu Prawdziwi policjanci przypominają, że nigdy nie proszą obywateli o przekazywanie pieniędzy.; Zenon Kubiak/ESKA INFO Poznań
Ilustracja do artykułu Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu

Tylko we wtorek i środę w Poznaniu doszło aż do 9 prób wyłudzenia pieniędzy przez oszustów podających się za policjantów.

Oszuści cały czas nie rezygnują z prób wyłudzania pieniędzy od starszych osób. Poznańscy policjanci w ciągu ostatnich dni odebrali aż 9 zgłoszeń w tej sprawie. Za każdym razem oszuści dzwonili do starszych poznaniaków, podając się za policjantów.

- Tym razem oszuści przekonują osoby, do których dzwonią, że ich pieniądze w banku nie są bezpieczne i należy je wypłacić. Żeby mieć pewność, że nic złego się z nimi nie stanie, oszczędności należy przekazać policjantowi do depozytu. Tym razem dzwoniący przedstawia się jako Andrzej Zieliński – policjant CBŚ – wyjaśnia Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Na szczęście wszystkie osoby, do których zadzwonił, dokładnie wiedziały jak się zachować i zakończyły rozmowę, informując o wszystkim policję – dodaje.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie poproszą o wypłacenie i przekazanie im pieniędzy w ramach prowadzonych przez siebie działań. Jeżeli dzwoni do nas taka osoba, to możemy mieć pewność, że jest to oszust. Nie należy z nim rozmawiać i natychmiast zakończyć rozmowę. Każdy taki telefon należy zgłaszać policjantom, dzwoniąc pod numer telefonu 997.

Apelujemy do naszych Czytelników, aby o metodach działania oszustów poinformowali swoich rodziców i dziadków.

Czytaj też: Fałszywy wnuczek okradł starszą panią z Piątkowa. Kto rozpoznaje oszusta?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 12 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 13 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 29 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 43 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy