Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu

Zdjęcie z artykułu: Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu Prawdziwi policjanci przypominają, że nigdy nie proszą obywateli o przekazywanie pieniędzy.; Zenon Kubiak/ESKA INFO Poznań
Ilustracja do artykułu Fałszywi policjanci znów grasują w Poznaniu

Tylko we wtorek i środę w Poznaniu doszło aż do 9 prób wyłudzenia pieniędzy przez oszustów podających się za policjantów.

Oszuści cały czas nie rezygnują z prób wyłudzania pieniędzy od starszych osób. Poznańscy policjanci w ciągu ostatnich dni odebrali aż 9 zgłoszeń w tej sprawie. Za każdym razem oszuści dzwonili do starszych poznaniaków, podając się za policjantów.

- Tym razem oszuści przekonują osoby, do których dzwonią, że ich pieniądze w banku nie są bezpieczne i należy je wypłacić. Żeby mieć pewność, że nic złego się z nimi nie stanie, oszczędności należy przekazać policjantowi do depozytu. Tym razem dzwoniący przedstawia się jako Andrzej Zieliński – policjant CBŚ – wyjaśnia Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Na szczęście wszystkie osoby, do których zadzwonił, dokładnie wiedziały jak się zachować i zakończyły rozmowę, informując o wszystkim policję – dodaje.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie poproszą o wypłacenie i przekazanie im pieniędzy w ramach prowadzonych przez siebie działań. Jeżeli dzwoni do nas taka osoba, to możemy mieć pewność, że jest to oszust. Nie należy z nim rozmawiać i natychmiast zakończyć rozmowę. Każdy taki telefon należy zgłaszać policjantom, dzwoniąc pod numer telefonu 997.

Apelujemy do naszych Czytelników, aby o metodach działania oszustów poinformowali swoich rodziców i dziadków.

Czytaj też: Fałszywy wnuczek okradł starszą panią z Piątkowa. Kto rozpoznaje oszusta?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Atak terrorystyczny po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena 22.05.2017 - to prawdopodobny scenariusz kreślony przez brytyjską policję. Fakty są porażające - 19 ofiar śmiertelnych, blisko 50 rannych - w większości to dzieci i młodzież.  

2 godz. 9 min.
Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande w Manchester Arena zakończył się paniką - są ofiary śmiertelne i ranni - informuje brytyjska policja. Co się stało na Dangerous Woman Tour w Wielkiej Brytanii?

3 godz. 54 min.
Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna powraca z nową piosenką! Znamy już szczegóły dotyczące najnowszego singla wokalistki.

22 maja 2017, 17:32
To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

Gwiazda światowego formatu miała być gościem specjalnym Eurowizji 2017. O kim mowa?

22 maja 2017, 17:14
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy