Kierowca ciężarówki jechał autostradą A2 jak pijany. Prawda okazała się zupełnie inna

Zdjęcie z artykułu: Kierowca ciężarówki jechał autostradą A2 jak pijany. Prawda okazała się zupełnie inna Do zdarzenia doszło na autostradzie A2.; Felouch Kotek/Wikimedia Commons
Ilustracja do artykułu Kierowca ciężarówki jechał autostradą A2 jak pijany. Prawda okazała się zupełnie inna

Poznańscy policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki, który jechał autostradą A2 w sposób wskazujący, że jest pijany. Okazało się, że mężczyzna doznał udaru mózgu, a policjanci uratowali mu życie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci z drogówki podczas pełnienia służby na poznańskim odcinku autostrady A2 zauważyli samochód ciężarowy poruszający się po dwóch pasach ruchu. Ponieważ zaistniało podejrzenie, że kierowca może być pijany, policjanci zatrzymali pojazd do kontroli.

Kierowca zjechał na pobocze. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że jest trzeźwy, ale mężczyzna przyznał, że źle się czuje.

- Policjanci zauważyli nienaturalnie wykrzywioną twarz oraz zwrócili uwagę na coraz większe problemy kierowcy z mówieniem. Są to pierwsze i charakterystyczne objawy udaru mózgu, dlatego też od razu wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, która przyjechała po kilkunastu minutach – relacjonuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Ratownicy medyczni potwierdzili przypuszczenia policjantów. Kierowcę natychmiast odwieziono do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy. Przy udarze mózgu liczy się każda minuta. Im szybciej chory trafi pod opiekę lekarzy, tym większe szanse na powrót do zdrowia.

Gdyby nie czujność policjantów, cała sytuacja mogłaby zakończyć się nie tylko zgonem kierowcy, ale też poważnym wypadkiem na autostradzie. Udar mózgu może przytrafić się każdemu, dlatego warto znać jego objawy:
- jednostronne osłabienie albo drętwienie kończyn
- zaburzenia w rozumieniu mowy lub niemożność wypowiadania słów
- bardzo niewyraźne mówienie (bełkotanie)
- zaburzenia widzenia, zwłaszcza w jednym oku
- niepewny chód, jak u pijanego
- ostry, kłujący ból głowy, zdecydowanie silniejszy od typowego

- Jeżeli zauważymy te objawy u siebie bądź u naszych bliskich należy natychmiast powiadomić pogotowie ratunkowe – apeluje Maciej Święcichowski.

Czytaj też: Policja apeluje do osób, które wręczały łapówki lekarzowi ze szpitala Degi, aby same się przyznały

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

25 min
Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 - kiedy uczniowie zaczną upragnione wakacje? Sprawdźcie na ESKA.pl

27 min
Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

36 min
Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Czy Taylor Swift już po jednej płycie porzuca pop? Gwiazda nagrywa swój nowy album z rockmanami! Kiedy nastąpi premiera szóstego albumu autorki hitu Blank Space?

40 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy