Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO] Kontrola na ul. Dolna Wilda; www.poznan.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO]

W niedzielę, 19 marca na terenie całej Wielkopolski rozpoczęła się akcja "Prędkość - Zero Tolerancji". Policjanci z drogówki będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet niewielkie przekroczenie dozwolonej prędkości. 

Według statystyk nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. W ubiegłym roku w Wielkopolsce doszło do ponad 2 300 kolizji, jest to ósmy wynik w kraju. Najwięcej wypadków było na drogach w województwie łódzkim, ponad 4 200. Najmniejszy odsetek tych zdarzeń notuje województwo lubuskie - 684.

Właśnie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych jest jednym z priorytetów wielkopolskiej policji na 2017 rok, stąd akcja "Prędkość - Zero Tolerancji", która rozpocznie się w niedzielę, 19 marca.

- Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać - uprzedza Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Policja nie informuje jak długo potrwa akcja. Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości o 50km/h można stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

Zobacz materiał wideo reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

Czytaj też: Śmiertelny wypadek na Krzywoustego – osobówka wjechała w tył tira

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dominika Gwit - MEM z Tańca z Gwiazdami. Ma do siebie dystans!

Dominika Gwit - MEM z Tańca z Gwiazdami. Ma do siebie dystans!

Dominika Gwit z Tańca z Gwiazdami na własnym memie. Internauci rozbawieni.

25 marca 2017, 17:29
Merida Waleczna - piosenki z bajki [program TV 25.03.2017]

Merida Waleczna - piosenki z bajki [program TV 25.03.2017]

Merida Waleczna to historia odważnej księżniczki, której podczas przygód towarzyszy świetna muzyka. Jaka? Piosenki z bajki już teraz na ESKA.pl

25 marca 2017, 16:33
Kiedy jest ZMIANA CZASU na letni? Kiedy przestawiamy zegarki w 2017?

Kiedy jest ZMIANA CZASU na letni? Kiedy przestawiamy zegarki w 2017?

Zmiana czasu 2017 jak zwykle przysparza problemów? Kiedy przestawiamy zegarki? Sprawdźcie zanim zaśpicie do szkoły lub pracy, jak przestawić zegarki z czasu zimowego na letni w 2017 roku.

25 marca 2017, 16:32
Skoki narciarskie 26.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 26.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 26 marca to ostatni w tym sezonie konkurs indywidualny! Czy Kamil Stoch zdobędzie Kryształową Kulę? O tym przekonamy się oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Szczegóły na ESKA.pl

25 marca 2017, 13:31

Podpisz Oświadczenie Woli - może uratujesz komuś życie...Akcja partnerska

Poznaj 12 ciekawostek o Poznaniu! Wygraj 120 zł na zakupy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy