Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO] Kontrola na ul. Dolna Wilda; www.poznan.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO]

W niedzielę, 19 marca na terenie całej Wielkopolski rozpoczęła się akcja "Prędkość - Zero Tolerancji". Policjanci z drogówki będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet niewielkie przekroczenie dozwolonej prędkości. 

Według statystyk nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. W ubiegłym roku w Wielkopolsce doszło do ponad 2 300 kolizji, jest to ósmy wynik w kraju. Najwięcej wypadków było na drogach w województwie łódzkim, ponad 4 200. Najmniejszy odsetek tych zdarzeń notuje województwo lubuskie - 684.

Właśnie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych jest jednym z priorytetów wielkopolskiej policji na 2017 rok, stąd akcja "Prędkość - Zero Tolerancji", która rozpocznie się w niedzielę, 19 marca.

- Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać - uprzedza Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Policja nie informuje jak długo potrwa akcja. Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości o 50km/h można stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

Zobacz materiał wideo reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

Czytaj też: Śmiertelny wypadek na Krzywoustego – osobówka wjechała w tył tira

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

25 lipca 2017, 17:32
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

25 lipca 2017, 17:31
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

25 lipca 2017, 17:15
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

25 lipca 2017, 17:01
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy