Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO] Kontrola na ul. Dolna Wilda; www.poznan.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO]

W niedzielę, 19 marca na terenie całej Wielkopolski rozpoczęła się akcja "Prędkość - Zero Tolerancji". Policjanci z drogówki będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet niewielkie przekroczenie dozwolonej prędkości. 

Według statystyk nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. W ubiegłym roku w Wielkopolsce doszło do ponad 2 300 kolizji, jest to ósmy wynik w kraju. Najwięcej wypadków było na drogach w województwie łódzkim, ponad 4 200. Najmniejszy odsetek tych zdarzeń notuje województwo lubuskie - 684.

Właśnie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych jest jednym z priorytetów wielkopolskiej policji na 2017 rok, stąd akcja "Prędkość - Zero Tolerancji", która rozpocznie się w niedzielę, 19 marca.

- Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać - uprzedza Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Policja nie informuje jak długo potrwa akcja. Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości o 50km/h można stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

Zobacz materiał wideo reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

Czytaj też: Śmiertelny wypadek na Krzywoustego – osobówka wjechała w tył tira

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

1 godz. 27 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

1 godz. 33 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

1 godz. 54 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy