Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO] Kontrola na ul. Dolna Wilda; www.poznan.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO]

W niedzielę, 19 marca na terenie całej Wielkopolski rozpoczęła się akcja "Prędkość - Zero Tolerancji". Policjanci z drogówki będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet niewielkie przekroczenie dozwolonej prędkości. 

Według statystyk nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. W ubiegłym roku w Wielkopolsce doszło do ponad 2 300 kolizji, jest to ósmy wynik w kraju. Najwięcej wypadków było na drogach w województwie łódzkim, ponad 4 200. Najmniejszy odsetek tych zdarzeń notuje województwo lubuskie - 684.

Właśnie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych jest jednym z priorytetów wielkopolskiej policji na 2017 rok, stąd akcja "Prędkość - Zero Tolerancji", która rozpocznie się w niedzielę, 19 marca.

- Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać - uprzedza Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Policja nie informuje jak długo potrwa akcja. Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości o 50km/h można stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

Zobacz materiał wideo reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

Czytaj też: Śmiertelny wypadek na Krzywoustego – osobówka wjechała w tył tira

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kocham Cię, Polsko!: Antek i jego dziecięcy debiut w TVP

Kocham Cię, Polsko!: Antek i jego dziecięcy debiut w TVP

W dziewiątym odcinku Kocham Cię, Polsko! będziemy mieli okazję cofnąć się do początków telewizyjnej kariery Antoniego Królikowskiego. Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

14 min
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

42 min
Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy