Kolejne ulice w centrum Poznania będą miały płatne miejsca parkingowe [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejne ulice w centrum Poznania będą miały płatne miejsca parkingowe [WIDEO] Na ulicach staną też nowe parkomaty.; Dominik Rutkowski/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kolejne ulice w centrum Poznania będą miały płatne miejsca parkingowe [WIDEO]

Od 22 maja pojawią się płatne miejsca parkingowe na trzech kolejnych ulicach w centrum Poznania. Do tej pory kierowcy parkowali tu „na dziko” bez konieczności płacenia.

Zarząd Dróg Miejskich od kilku lat uszczelnia Strefę Płatnego Parkowania. W jej obszarze znajduje się bowiem wiele miejsc, gdzie formalnie nie ma wyznaczonych miejsc do parkowania, ale da się na nich legalnie pozostawić samochód.

ZDM w zależności od konkretnej lokalizacji, albo uniemożliwia parkowanie w takich miejscach, albo tworzy nowe płatne miejsca parkingowe. Właśnie tak stanie się od poniedziałku, 22 maja z trzema kolejnymi ulicami.

- Na ul. Hejmowskiego będzie 13 ogólnodostępnych miejsc postojowych, trzy miejsca dla służb dowożących do sądu osoby na przesłuchanie oraz dwie koperty dla niepełnosprawnych. Na ul. Ojca H.Kowalczyka pojawi się 8 ogólnodostępnych miejsc postojowych i dwie koperty dla niepełnosprawnych, zaś na ul. Na Podgórniku kierowcy będą mogli korzystać z 17 ogólnodostępnych miejsc postojowych – informuje Urząd Miasta Poznania.

Więcej informacji w materiale wideo reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

ZDM walczy też ze zjawiskiem nadużywania umów użyczania, gdy okazywało się, że korzystają z nich osoby, które nie mieszkają na obszarze SPP. W ubiegłym roku ZDM zgłosił dyrektorowi Izby Skarbowej do kontroli 47 umów użyczenia i kupna-sprzedaży. W tym roku, do tej pory - już 19.

- W 2015 roku odnotowaliśmy 1722 umowy użyczenia, na podstawie których osoby niemieszkające w granicach strefy parkowały w niej w ramach abonamentu. Dziś jest ich 1436. To spadek o 11,7 proc. - wyjaśnia Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora ZDM.

Są szanse także na nowe miejsca parkingowe na Jeżycach.

- Pracujemy nad koncepcją zlokalizowania parkingu na ok. 400-600 miejsc przy ul.Niskiej – zapowiada Nawalaniec.

Czytaj też: Darmowe parkingi w centrum Poznania: Zobacz, gdzie zaparkować bez płacenia

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 11 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 12 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 28 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 42 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy