Kolejne ulice w centrum Poznania będą miały płatne miejsca parkingowe [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejne ulice w centrum Poznania będą miały płatne miejsca parkingowe [WIDEO] Na ulicach staną też nowe parkomaty.; Dominik Rutkowski/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Kolejne ulice w centrum Poznania będą miały płatne miejsca parkingowe [WIDEO]

Od 22 maja pojawią się płatne miejsca parkingowe na trzech kolejnych ulicach w centrum Poznania. Do tej pory kierowcy parkowali tu „na dziko” bez konieczności płacenia.

Zarząd Dróg Miejskich od kilku lat uszczelnia Strefę Płatnego Parkowania. W jej obszarze znajduje się bowiem wiele miejsc, gdzie formalnie nie ma wyznaczonych miejsc do parkowania, ale da się na nich legalnie pozostawić samochód.

ZDM w zależności od konkretnej lokalizacji, albo uniemożliwia parkowanie w takich miejscach, albo tworzy nowe płatne miejsca parkingowe. Właśnie tak stanie się od poniedziałku, 22 maja z trzema kolejnymi ulicami.

- Na ul. Hejmowskiego będzie 13 ogólnodostępnych miejsc postojowych, trzy miejsca dla służb dowożących do sądu osoby na przesłuchanie oraz dwie koperty dla niepełnosprawnych. Na ul. Ojca H.Kowalczyka pojawi się 8 ogólnodostępnych miejsc postojowych i dwie koperty dla niepełnosprawnych, zaś na ul. Na Podgórniku kierowcy będą mogli korzystać z 17 ogólnodostępnych miejsc postojowych – informuje Urząd Miasta Poznania.

Więcej informacji w materiale wideo reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

ZDM walczy też ze zjawiskiem nadużywania umów użyczania, gdy okazywało się, że korzystają z nich osoby, które nie mieszkają na obszarze SPP. W ubiegłym roku ZDM zgłosił dyrektorowi Izby Skarbowej do kontroli 47 umów użyczenia i kupna-sprzedaży. W tym roku, do tej pory - już 19.

- W 2015 roku odnotowaliśmy 1722 umowy użyczenia, na podstawie których osoby niemieszkające w granicach strefy parkowały w niej w ramach abonamentu. Dziś jest ich 1436. To spadek o 11,7 proc. - wyjaśnia Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora ZDM.

Są szanse także na nowe miejsca parkingowe na Jeżycach.

- Pracujemy nad koncepcją zlokalizowania parkingu na ok. 400-600 miejsc przy ul.Niskiej – zapowiada Nawalaniec.

Czytaj też: Darmowe parkingi w centrum Poznania: Zobacz, gdzie zaparkować bez płacenia

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Atak terrorystyczny po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena 22.05.2017 - to prawdopodobny scenariusz kreślony przez brytyjską policję. Fakty są porażające - 19 ofiar śmiertelnych, blisko 50 rannych - w większości to dzieci i młodzież.  

2 godz. 9 min.
Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande w Manchester Arena zakończył się paniką - są ofiary śmiertelne i ranni - informuje brytyjska policja. Co się stało na Dangerous Woman Tour w Wielkiej Brytanii?

3 godz. 54 min.
Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna powraca z nową piosenką! Znamy już szczegóły dotyczące najnowszego singla wokalistki.

22 maja 2017, 17:32
To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

Gwiazda światowego formatu miała być gościem specjalnym Eurowizji 2017. O kim mowa?

22 maja 2017, 17:14
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy