Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO] Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie.; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO]

Patrol drogówki został zaczepiony na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krzywoustego przez zdenerwowanego ojca, którego kilkudniowe dziecko zaczęło się dusić. Policjanci natychmiast włączyli syrenę na radiowozie i pomogli w szybkim przewiezieniu malucha do szpitala. Zdarzenie zarejestrowała kamera w ich radiowozie.

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek, 13 marca około godz. 17 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, a Krzywoustego w Poznaniu.

- Do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – sierż. Patryka Wiśniewskiego oraz post. Moniki Mrówczyńskiej, których przeprowadzali kontrolę drogową, podjechał mężczyzna. Zdenerwowany poprosił funkcjonariuszy o pilną pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala gdyż jego kilkudniowe dziecko, które przewoził, zaczęło się dusić – relacjonuje Patrycja Banaszak z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Funkcjonariusze bez chwili wahania włączyli syrenę w swoim radiowozie i pilotowali kierowcę w drodze do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Dzięki temu już po kilku minutach noworodek znalazł się pod fachową opieka lekarzy i niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie - zobaczcie nagranie wraz z komentarzem reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

To nie pierwsza tego typu interwencja policjantów w Poznaniu. W połowie lutego policjanci z Trzemeszna, którzy akurat przebywali w stolicy Wielkopolski, pomogli w szybkim dotarciu do szpitala rodzącej kobiety. Więcej w artykule: Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

1 godz. 26 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

1 godz. 32 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

1 godz. 53 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy