Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO] Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie.; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO]

Patrol drogówki został zaczepiony na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krzywoustego przez zdenerwowanego ojca, którego kilkudniowe dziecko zaczęło się dusić. Policjanci natychmiast włączyli syrenę na radiowozie i pomogli w szybkim przewiezieniu malucha do szpitala. Zdarzenie zarejestrowała kamera w ich radiowozie.

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek, 13 marca około godz. 17 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, a Krzywoustego w Poznaniu.

- Do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – sierż. Patryka Wiśniewskiego oraz post. Moniki Mrówczyńskiej, których przeprowadzali kontrolę drogową, podjechał mężczyzna. Zdenerwowany poprosił funkcjonariuszy o pilną pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala gdyż jego kilkudniowe dziecko, które przewoził, zaczęło się dusić – relacjonuje Patrycja Banaszak z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Funkcjonariusze bez chwili wahania włączyli syrenę w swoim radiowozie i pilotowali kierowcę w drodze do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Dzięki temu już po kilku minutach noworodek znalazł się pod fachową opieka lekarzy i niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie - zobaczcie nagranie wraz z komentarzem reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

To nie pierwsza tego typu interwencja policjantów w Poznaniu. W połowie lutego policjanci z Trzemeszna, którzy akurat przebywali w stolicy Wielkopolski, pomogli w szybkim dotarciu do szpitala rodzącej kobiety. Więcej w artykule: Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dominika Gwit - MEM z Tańca z Gwiazdami. Ma do siebie dystans!

Dominika Gwit - MEM z Tańca z Gwiazdami. Ma do siebie dystans!

Dominika Gwit z Tańca z Gwiazdami na własnym memie. Internauci rozbawieni.

25 marca 2017, 17:29
Merida Waleczna - piosenki z bajki [program TV 25.03.2017]

Merida Waleczna - piosenki z bajki [program TV 25.03.2017]

Merida Waleczna to historia odważnej księżniczki, której podczas przygód towarzyszy świetna muzyka. Jaka? Piosenki z bajki już teraz na ESKA.pl

25 marca 2017, 16:33
Kiedy jest ZMIANA CZASU na letni? Kiedy przestawiamy zegarki w 2017?

Kiedy jest ZMIANA CZASU na letni? Kiedy przestawiamy zegarki w 2017?

Zmiana czasu 2017 jak zwykle przysparza problemów? Kiedy przestawiamy zegarki? Sprawdźcie zanim zaśpicie do szkoły lub pracy, jak przestawić zegarki z czasu zimowego na letni w 2017 roku.

25 marca 2017, 16:32
Skoki narciarskie 26.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 26.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 26 marca to ostatni w tym sezonie konkurs indywidualny! Czy Kamil Stoch zdobędzie Kryształową Kulę? O tym przekonamy się oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Szczegóły na ESKA.pl

25 marca 2017, 13:31

Podpisz Oświadczenie Woli - może uratujesz komuś życie...Akcja partnerska

Poznaj 12 ciekawostek o Poznaniu! Wygraj 120 zł na zakupy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy