Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO] Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie.; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Noworodek zaczął się dusić – zobaczcie akcję policjantów z Poznania [WIDEO]

Patrol drogówki został zaczepiony na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krzywoustego przez zdenerwowanego ojca, którego kilkudniowe dziecko zaczęło się dusić. Policjanci natychmiast włączyli syrenę na radiowozie i pomogli w szybkim przewiezieniu malucha do szpitala. Zdarzenie zarejestrowała kamera w ich radiowozie.

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek, 13 marca około godz. 17 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, a Krzywoustego w Poznaniu.

- Do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – sierż. Patryka Wiśniewskiego oraz post. Moniki Mrówczyńskiej, których przeprowadzali kontrolę drogową, podjechał mężczyzna. Zdenerwowany poprosił funkcjonariuszy o pilną pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala gdyż jego kilkudniowe dziecko, które przewoził, zaczęło się dusić – relacjonuje Patrycja Banaszak z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Funkcjonariusze bez chwili wahania włączyli syrenę w swoim radiowozie i pilotowali kierowcę w drodze do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Dzięki temu już po kilku minutach noworodek znalazł się pod fachową opieka lekarzy i niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie - zobaczcie nagranie wraz z komentarzem reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

To nie pierwsza tego typu interwencja policjantów w Poznaniu. W połowie lutego policjanci z Trzemeszna, którzy akurat przebywali w stolicy Wielkopolski, pomogli w szybkim dotarciu do szpitala rodzącej kobiety. Więcej w artykule: Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kocham Cię, Polsko!: Antek i jego dziecięcy debiut w TVP

Kocham Cię, Polsko!: Antek i jego dziecięcy debiut w TVP

W dziewiątym odcinku Kocham Cię, Polsko! będziemy mieli okazję cofnąć się do początków telewizyjnej kariery Antoniego Królikowskiego. Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

15 min
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

43 min
Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy