Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób

Zdjęcie z artykułu: Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób Fałszywi lekarze okradli już około 20 osób w Poznaniu.; valelopardo/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób

Już nie na „wnuczka”, nie na „policjanta”, ale na... „lekarza”. Poznańscy policjanci ostrzegają przed kolejną metodą wyłudzania pieniędzy od starszych osób.

Po nagłośnieniu w mediach sposobów, w jaki oszuści okradają starsze osoby, złodzieje wymyślają kolejne metody wyłudzania pieniędzy. Ich najnowszy sposób, z jakim zetknęli się poznańscy policjanci, to udawania lekarzy.

- Oszuści wchodzą do mieszkań pod pretekstem obniżki kwoty do zapłaty za lekarstwa lub proponują bezpłatne badania profilaktyczne, które mają podwyższyć seniorom zasiłki chorobowe – wyjaśnia w rozmowie z Radiem ESKA Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Najpierw do domu starszej osoby przychodzi oszust udający pracownika ZUS-u, który prosi o dokumenty wskazujące stan zdrowia. Aby zweryfikować dokumenty, dzwoni po lekarza mającego przyjechać i zbadać seniora i w ten sposób sprawdzić, czy są szanse na wyższy zasiłek.

- „Przebierany” lekarz wchodzi do mieszkania i w czasie, gdy w jednym pomieszczeniu senior jest zajęty rozmową z nim, w drugim są przeczesywane szafki, komody, szuflady, skąd są zabierane kosztowności – opisuje Piotr Garstka.

Tylko w tym roku odnotowano aż 20 takich przypadków okradania starszych osób. Policjanci apelują do starszych osób o ostrożność i niewpuszczanie do domu obcych osób. Każdą taką próbę wyłudzenia pieniędzy należy zgłaszać organom ścigania.

Czytaj też: Złodziej jak z Gangu Olsena - okradał stacje benzynowe w Poznaniu, ale wpadł w wyjątkowo głupi sposób

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Czy istnieje kalkulator, który sam rozwiązuje zadania? Czy tego typu sprzęt można zabrać ze sobą na maturę 2017 z matematyki? 

28 kwietnia 2017, 16:06
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

28 kwietnia 2017, 16:04
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy