Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób

Zdjęcie z artykułu: Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób Fałszywi lekarze okradli już około 20 osób w Poznaniu.; valelopardo/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób

Już nie na „wnuczka”, nie na „policjanta”, ale na... „lekarza”. Poznańscy policjanci ostrzegają przed kolejną metodą wyłudzania pieniędzy od starszych osób.

Po nagłośnieniu w mediach sposobów, w jaki oszuści okradają starsze osoby, złodzieje wymyślają kolejne metody wyłudzania pieniędzy. Ich najnowszy sposób, z jakim zetknęli się poznańscy policjanci, to udawania lekarzy.

- Oszuści wchodzą do mieszkań pod pretekstem obniżki kwoty do zapłaty za lekarstwa lub proponują bezpłatne badania profilaktyczne, które mają podwyższyć seniorom zasiłki chorobowe – wyjaśnia w rozmowie z Radiem ESKA Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Najpierw do domu starszej osoby przychodzi oszust udający pracownika ZUS-u, który prosi o dokumenty wskazujące stan zdrowia. Aby zweryfikować dokumenty, dzwoni po lekarza mającego przyjechać i zbadać seniora i w ten sposób sprawdzić, czy są szanse na wyższy zasiłek.

- „Przebierany” lekarz wchodzi do mieszkania i w czasie, gdy w jednym pomieszczeniu senior jest zajęty rozmową z nim, w drugim są przeczesywane szafki, komody, szuflady, skąd są zabierane kosztowności – opisuje Piotr Garstka.

Tylko w tym roku odnotowano aż 20 takich przypadków okradania starszych osób. Policjanci apelują do starszych osób o ostrożność i niewpuszczanie do domu obcych osób. Każdą taką próbę wyłudzenia pieniędzy należy zgłaszać organom ścigania.

Czytaj też: Złodziej jak z Gangu Olsena - okradał stacje benzynowe w Poznaniu, ale wpadł w wyjątkowo głupi sposób

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 11 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 12 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 28 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 42 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy