Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób

Zdjęcie z artykułu: Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób Fałszywi lekarze okradli już około 20 osób w Poznaniu.; valelopardo/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Oszuści mają nową metodę okradania starszych osób. W Poznaniu oszukali już 20 osób

Już nie na „wnuczka”, nie na „policjanta”, ale na... „lekarza”. Poznańscy policjanci ostrzegają przed kolejną metodą wyłudzania pieniędzy od starszych osób.

Po nagłośnieniu w mediach sposobów, w jaki oszuści okradają starsze osoby, złodzieje wymyślają kolejne metody wyłudzania pieniędzy. Ich najnowszy sposób, z jakim zetknęli się poznańscy policjanci, to udawania lekarzy.

- Oszuści wchodzą do mieszkań pod pretekstem obniżki kwoty do zapłaty za lekarstwa lub proponują bezpłatne badania profilaktyczne, które mają podwyższyć seniorom zasiłki chorobowe – wyjaśnia w rozmowie z Radiem ESKA Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Najpierw do domu starszej osoby przychodzi oszust udający pracownika ZUS-u, który prosi o dokumenty wskazujące stan zdrowia. Aby zweryfikować dokumenty, dzwoni po lekarza mającego przyjechać i zbadać seniora i w ten sposób sprawdzić, czy są szanse na wyższy zasiłek.

- „Przebierany” lekarz wchodzi do mieszkania i w czasie, gdy w jednym pomieszczeniu senior jest zajęty rozmową z nim, w drugim są przeczesywane szafki, komody, szuflady, skąd są zabierane kosztowności – opisuje Piotr Garstka.

Tylko w tym roku odnotowano aż 20 takich przypadków okradania starszych osób. Policjanci apelują do starszych osób o ostrożność i niewpuszczanie do domu obcych osób. Każdą taką próbę wyłudzenia pieniędzy należy zgłaszać organom ścigania.

Czytaj też: Złodziej jak z Gangu Olsena - okradał stacje benzynowe w Poznaniu, ale wpadł w wyjątkowo głupi sposób

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

26 min
Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 - kiedy uczniowie zaczną upragnione wakacje? Sprawdźcie na ESKA.pl

28 min
Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

37 min
Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Czy Taylor Swift już po jednej płycie porzuca pop? Gwiazda nagrywa swój nowy album z rockmanami! Kiedy nastąpi premiera szóstego albumu autorki hitu Blank Space?

41 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy