Park Kasprowicza: W przyszłym roku poznaniacy wykąpią się w nowym basenie! Miasto ogłasza przetarg!

Zdjęcie z artykułu: Park Kasprowicza: W przyszłym roku poznaniacy wykąpią się w nowym basenie! Miasto ogłasza przetarg! Pływalnia przy Arenie; wizualizacja / UMP
Ilustracja do artykułu Park Kasprowicza: W przyszłym roku poznaniacy wykąpią się w nowym basenie! Miasto ogłasza przetarg!

Latem przyszłego roku mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać ze zmodernizowanej pływalni letniej w parku Kasprowicza. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę robót. Kiedy dokładnie mieszkańcy będą mogli schłodzić się w nowym basenie?

To jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców Łazarza. Odkryta pływalnia przy Arenie do tej pory była w strasznym stanie. W tym roku nie można z niej korzystać. Miasto jednak chce to zmienić i zapowiada remont obiektu. Zmieni się tak naprawdę cały teren pływalni. Ma być po prostu nowocześnie. Dodatkowo w basenach mają zostać zamontowane najnowsze systemy filtrujące wodę. - Zmodernizowane zostaną między innymi niecki basenowe brodzika i basenu pływackiego oraz niecka basenu do zjeżdżalni. Zamontowane zostaną dodatkowe atrakcje wodne. Modernizację przejdzie także budynek socjalno-administracyjno-szatniowy. Istotnym elementem projektu będzie również zagospodarowanie terenu wraz z budową toru do street workout i boiska do koszykówki - informuje Krzysztof Kaczanowski z PIM.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na wykonawcę robót. Firmy, które chciałyby wziąć w nim udział mogą zgłaszać się do 24 sierpnia. Dodajmy, roboty budowlane na pływalni przy Arenie mają zakończyć się najpóźniej 31 maja, a końcowe odbiory mają nastąpić do 30 czerwca przyszłego roku. Na tę inwestycję w tegorocznym budżecie zarezerwowano niemal 7 mln zł.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy