Plac zabaw w Starym Korycie Warty wciąż w budowie, ale rodzice i tak wpuszczają tu dzieci przez płot [ZDJĘCIA + AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Plac zabaw w Starym Korycie Warty wciąż w budowie, ale rodzice i tak wpuszczają tu dzieci przez płot [ZDJĘCIA + AUDIO] Na ogrodzeniu znajdują sie tabliczki informujące o zakazie wstępu.; Maciej Melcer/Radio ESKA Poznań
Ilustracja do artykułu Plac zabaw w Starym Korycie Warty wciąż w budowie, ale rodzice i tak wpuszczają tu dzieci przez płot [ZDJĘCIA + AUDIO]

Wszyscy nie mogą się już doczekać otwarcia najnowocześniejszego placu zabaw w Poznaniu, który powstaje w Starym Korycie Warty. Chociaż część urządzeń jest jeszcze poprawiana, a cały teren jest ogrodzony, w weekend bawiły się tu dzieci pod opieką rodziców.

Plac zabaw powstający w parku w Starym Korycie Warty kosztował aż 1,7 mln zł. Skąd tak wysoka cena? Wynika nie tylko ze sporej wielkości, ale też nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym znalazły się tu urządzenia dostosowane nawet do dzieci w wieku poniżej 3 lat. Dla nich został wykonany sensoryczny labirynt, z elementami wykończonymi miękkim tworzywem, tak by np. nawet najmłodsi na czworakach mogli się w nim czuć bezpiecznie.

- Zastosowano tu mnóstwo ciepłego drewna, piasku, jest naturalna lina łącząca wielką integrującą kilkoro dzieci huśtawkę, są zabawki wydające dźwięki, trampolina w gruncie, małe domki rybackie, zieleń, naturalne ogrodzenie i górka trawiasta - do turlania latem i do zjeżdżania zimą - mówi Maria Sokolnicka-Guzek z Rady Osiedla Stare Miasto.

Z placu zabaw będą też mogły korzystać dzieci niepełnosprawne.

Plac wygląda na gotowy, ale na razie jeszcze go nie otwarto – cały czas jest ogrodzony płotem, na którym umieszczono tabliczki z zakazem wstępu. Mimo to w weekend można było zobaczyć bawiące się tutaj dzieci, o czym przekonują okoliczni mieszkańcy – posłuchajcie, co mówili reporterowi Radia ESKA Maciejowi Melcerowi:

Jak udało się ustalić, plac przeszedł już odbiór techniczny i trwają ostatnie poprawki. Ma zostać otwarty na koniec czerwca.

Czytaj też: Nowa atrakcja nad Maltą – to 8-metrowa karuzela wenecka


Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

24 min
Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 - kiedy uczniowie zaczną upragnione wakacje? Sprawdźcie na ESKA.pl

26 min
Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

35 min
Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Czy Taylor Swift już po jednej płycie porzuca pop? Gwiazda nagrywa swój nowy album z rockmanami! Kiedy nastąpi premiera szóstego albumu autorki hitu Blank Space?

39 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy