Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek

Zdjęcie z artykułu: Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek Namiot zniszczono przed Wielkanocą.; Facebook.com/chartowo
Ilustracja do artykułu Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek

Osobą, która zniszczyła poszycie namiotu nad boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 51, najprawdopodobniej jest 13-latek. Chłopiec został juz zatrzymany i przesłuchany przez policję.

Przy Szkole Podstawowej nr 51 na os. Lecha w Poznaniu znajduje się boisko szkolne. Władze miasta przychyliły się do prośby, aby obiekt zadaszyć – dzięki temu uczniowie klas sportowych mogliby z niego korzystać przez cały rok, a nie tylko wczesną jesienią i wiosną.

Przed tygodniem ktoś pociął namiotowe poszycie, jakim planowano zadaszyć obiekt. Na znajdujących się obok skrzynkach energetycznych umieszczono też wulgarne napisy „Je...y balon k...a”, „I tak rozk..ę ten je...y balon”. To wskazywało, że uszkodzeń nie dokonał przypadkowy wandal, ale któryś z okolicznych mieszkańców, którzy od dawna protestują przeciwko zadaszeniu boiska, ponieważ ich zdaniem zasłoni on im widok z okien.

Tymczasem poznańska policja właśnie zatrzymała osobę podejrzaną o zniszczenie namiotu.

- Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 13-latka, którego podejrzewają o dokonanie tego czynu - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

O dalszym losie chłopca zdecyduje Sąd Rodzinny. Usunięcie uszkodzeń może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Więcej o sprawie uszkodzenia namiotu w artykule: Mieszkańcom os. Lecha przeszkadza namiot nad boiskiem szkolnym. Ktoś go pociął [ZDJĘCIA +WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Czy istnieje kalkulator, który sam rozwiązuje zadania? Czy tego typu sprzęt można zabrać ze sobą na maturę 2017 z matematyki? 

28 kwietnia 2017, 16:06
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

28 kwietnia 2017, 16:04
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy