Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek

Zdjęcie z artykułu: Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek Namiot zniszczono przed Wielkanocą.; Facebook.com/chartowo
Ilustracja do artykułu Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek

Osobą, która zniszczyła poszycie namiotu nad boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 51, najprawdopodobniej jest 13-latek. Chłopiec został juz zatrzymany i przesłuchany przez policję.

Przy Szkole Podstawowej nr 51 na os. Lecha w Poznaniu znajduje się boisko szkolne. Władze miasta przychyliły się do prośby, aby obiekt zadaszyć – dzięki temu uczniowie klas sportowych mogliby z niego korzystać przez cały rok, a nie tylko wczesną jesienią i wiosną.

Przed tygodniem ktoś pociął namiotowe poszycie, jakim planowano zadaszyć obiekt. Na znajdujących się obok skrzynkach energetycznych umieszczono też wulgarne napisy „Je...y balon k...a”, „I tak rozk..ę ten je...y balon”. To wskazywało, że uszkodzeń nie dokonał przypadkowy wandal, ale któryś z okolicznych mieszkańców, którzy od dawna protestują przeciwko zadaszeniu boiska, ponieważ ich zdaniem zasłoni on im widok z okien.

Tymczasem poznańska policja właśnie zatrzymała osobę podejrzaną o zniszczenie namiotu.

- Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 13-latka, którego podejrzewają o dokonanie tego czynu - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

O dalszym losie chłopca zdecyduje Sąd Rodzinny. Usunięcie uszkodzeń może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Więcej o sprawie uszkodzenia namiotu w artykule: Mieszkańcom os. Lecha przeszkadza namiot nad boiskiem szkolnym. Ktoś go pociął [ZDJĘCIA +WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 16 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 17 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 33 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 47 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy