Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek

Zdjęcie z artykułu: Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek Namiot zniszczono przed Wielkanocą.; Facebook.com/chartowo
Ilustracja do artykułu Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek

Osobą, która zniszczyła poszycie namiotu nad boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 51, najprawdopodobniej jest 13-latek. Chłopiec został juz zatrzymany i przesłuchany przez policję.

Przy Szkole Podstawowej nr 51 na os. Lecha w Poznaniu znajduje się boisko szkolne. Władze miasta przychyliły się do prośby, aby obiekt zadaszyć – dzięki temu uczniowie klas sportowych mogliby z niego korzystać przez cały rok, a nie tylko wczesną jesienią i wiosną.

Przed tygodniem ktoś pociął namiotowe poszycie, jakim planowano zadaszyć obiekt. Na znajdujących się obok skrzynkach energetycznych umieszczono też wulgarne napisy „Je...y balon k...a”, „I tak rozk..ę ten je...y balon”. To wskazywało, że uszkodzeń nie dokonał przypadkowy wandal, ale któryś z okolicznych mieszkańców, którzy od dawna protestują przeciwko zadaszeniu boiska, ponieważ ich zdaniem zasłoni on im widok z okien.

Tymczasem poznańska policja właśnie zatrzymała osobę podejrzaną o zniszczenie namiotu.

- Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 13-latka, którego podejrzewają o dokonanie tego czynu - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

O dalszym losie chłopca zdecyduje Sąd Rodzinny. Usunięcie uszkodzeń może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Więcej o sprawie uszkodzenia namiotu w artykule: Mieszkańcom os. Lecha przeszkadza namiot nad boiskiem szkolnym. Ktoś go pociął [ZDJĘCIA +WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Facebook na Dzień Ojca - animacje, gify i memy, którymi złożysz życzenia tacie

Dzień Ojca 2017 - animacje, gify i memy idealne na Facebooka znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Zaskoczcie swoich ojców i złóżcie im najbardziej oryginalne życzenia w sieci.

1 godz. 29 min.
Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia dla taty - pozytywne wierszyki na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

1 godz. 35 min.
Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Jak EPICKO świętować zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 już 23 czerwca. Nie wiesz jak świętować? Sprawdź nasze pomysły na ESKA.pl

1 godz. 56 min.
Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

22 czerwca 2017, 19:00
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy