Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek

Zdjęcie z artykułu: Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek Namiot zniszczono przed Wielkanocą.; Facebook.com/chartowo
Ilustracja do artykułu Policja złapała wandala, który miał zniszczyć namiot nad boiskiem na os. Lecha. To… 13-latek

Osobą, która zniszczyła poszycie namiotu nad boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 51, najprawdopodobniej jest 13-latek. Chłopiec został juz zatrzymany i przesłuchany przez policję.

Przy Szkole Podstawowej nr 51 na os. Lecha w Poznaniu znajduje się boisko szkolne. Władze miasta przychyliły się do prośby, aby obiekt zadaszyć – dzięki temu uczniowie klas sportowych mogliby z niego korzystać przez cały rok, a nie tylko wczesną jesienią i wiosną.

Przed tygodniem ktoś pociął namiotowe poszycie, jakim planowano zadaszyć obiekt. Na znajdujących się obok skrzynkach energetycznych umieszczono też wulgarne napisy „Je...y balon k...a”, „I tak rozk..ę ten je...y balon”. To wskazywało, że uszkodzeń nie dokonał przypadkowy wandal, ale któryś z okolicznych mieszkańców, którzy od dawna protestują przeciwko zadaszeniu boiska, ponieważ ich zdaniem zasłoni on im widok z okien.

Tymczasem poznańska policja właśnie zatrzymała osobę podejrzaną o zniszczenie namiotu.

- Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 13-latka, którego podejrzewają o dokonanie tego czynu - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

O dalszym losie chłopca zdecyduje Sąd Rodzinny. Usunięcie uszkodzeń może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Więcej o sprawie uszkodzenia namiotu w artykule: Mieszkańcom os. Lecha przeszkadza namiot nad boiskiem szkolnym. Ktoś go pociął [ZDJĘCIA +WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Atak terrorystyczny po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena 22.05.2017 - to prawdopodobny scenariusz kreślony przez brytyjską policję. Fakty są porażające - 19 ofiar śmiertelnych, blisko 50 rannych - w większości to dzieci i młodzież.  

2 godz. 14 min.
Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande w Manchester Arena zakończył się paniką - są ofiary śmiertelne i ranni - informuje brytyjska policja. Co się stało na Dangerous Woman Tour w Wielkiej Brytanii?

3 godz. 59 min.
Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna powraca z nową piosenką! Znamy już szczegóły dotyczące najnowszego singla wokalistki.

22 maja 2017, 17:32
To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

Gwiazda światowego formatu miała być gościem specjalnym Eurowizji 2017. O kim mowa?

22 maja 2017, 17:14
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy