Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu

Zdjęcie z artykułu: Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu Policjanci ten dzień zapamiętają na długo.; KPP w Gnieźnie
Ilustracja do artykułu Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu

Na jednym ze skrzyżowań w Poznaniu zdenerwowany kierowca poprosił policjantów o pomoc. Znajdująca się w samochodzie jego żona zaczęła bowiem właśnie rodzić. Policjanci włączyli "koguta" na radiowozie i na sygnale pomogli w szybkim dotarciu na porodówkę.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 lutego około godz. 9. Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie przebywali akurat na służbie w Poznaniu, gdy zostali zaczepieni na jednym ze skrzyżowań przez zdenerwowanego kierowcę opla.

- 33-letni mieszkaniec Tulc poprosił funkcjonariuszy o pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala na ul. Polną, gdyż jego żona zaczęła rodzić w samochodzie – relacjonuje Anna Osińska, oficer prasowy gnieźnieńskiej policji.

Policjanci bez wahania włączyli „koguta” na swoim radiowozie i na sygnale pilotowali opla z rodzącą kobietą przez kilka kilometrów aż do samego szpitala. Na miejscu upewnili się, czy rodząca otrzymała fachową pomoc medyczną. Kilka minut później szczęśliwie na świecie pojawiła się córeczka małżeństwa z Tulc. Szczęśliwi rodzice podziękowali policjantom za okazaną pomoc. Sierż. Tomasz Maciejewski oraz sierż.Bartosz Marczewski  zaś zapewne na długo zapamiętają służbę w Poznaniu.

Przypomnijmy, że do innego nietypowego porodu doszło w sierpniu 2016 r. Wtedy nie udało się na czas dowieźć rodzącej do szpitala i poród pomogła odebrać poznańska motornicza - więcej w artykule Motornicza odebrała poród na przystanku!.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Druga Szansa 3 - odcinek 3. Piosenki z serialu Druga Szansa

Druga Szansa 3 - odcinek 3. Piosenki z serialu Druga Szansa

Druga Szansa - sezon trzeci wraca do TVN. Każdy odcinek produkcji wypełniony będzie genialną muzyką. Sprawdź, jakie utwory można usłyszeć w nowych odcinkach Drugiej Szansy.

27 lutego 2017, 22:31
Ariana Grande promuje gorące akcje i tolerancję

Ariana Grande promuje gorące akcje i tolerancję

Nowy teledysk Ariany Grande do piosenki Everyday to najgorętszy klip w jej karierze! Do czego gwiazda zachęca w swoim najnowszym video?

27 lutego 2017, 18:46
Eminem wraca na scenę! Da koncert na wielkiej imprezie!

Eminem wraca na scenę! Da koncert na wielkiej imprezie!

Eminem po kilku latach przerwy wraca do wykonywania utworów na żywo! Raper został właśnie jedną z gwiazd wielkiego festiwalu! Gdzie i kiedy wystąpi? Jakie piosenki wykona? Przekonajcie się na ESKA.pl

27 lutego 2017, 16:41
Gwiazdy, z którymi internauci chcieliby pójść do łóżka. Kto na pierwszym miejscu?

Gwiazdy, z którymi internauci chcieliby pójść do łóżka. Kto na pierwszym miejscu?

Z tymi gwiazdami najchętniej chcielibyśmy pójść do łóżka! Którzy celebryci najczęściej pojawiają się w sennych marzeniach internautów? Wyniki interesującej ankiety do sprawdzenia już teraz - na ESKA.pl.

27 lutego 2017, 16:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy