Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu

Zdjęcie z artykułu: Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu Policjanci ten dzień zapamiętają na długo.; KPP w Gnieźnie
Ilustracja do artykułu Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu

Na jednym ze skrzyżowań w Poznaniu zdenerwowany kierowca poprosił policjantów o pomoc. Znajdująca się w samochodzie jego żona zaczęła bowiem właśnie rodzić. Policjanci włączyli "koguta" na radiowozie i na sygnale pomogli w szybkim dotarciu na porodówkę.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 lutego około godz. 9. Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie przebywali akurat na służbie w Poznaniu, gdy zostali zaczepieni na jednym ze skrzyżowań przez zdenerwowanego kierowcę opla.

- 33-letni mieszkaniec Tulc poprosił funkcjonariuszy o pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala na ul. Polną, gdyż jego żona zaczęła rodzić w samochodzie – relacjonuje Anna Osińska, oficer prasowy gnieźnieńskiej policji.

Policjanci bez wahania włączyli „koguta” na swoim radiowozie i na sygnale pilotowali opla z rodzącą kobietą przez kilka kilometrów aż do samego szpitala. Na miejscu upewnili się, czy rodząca otrzymała fachową pomoc medyczną. Kilka minut później szczęśliwie na świecie pojawiła się córeczka małżeństwa z Tulc. Szczęśliwi rodzice podziękowali policjantom za okazaną pomoc. Sierż. Tomasz Maciejewski oraz sierż.Bartosz Marczewski  zaś zapewne na długo zapamiętają służbę w Poznaniu.

Przypomnijmy, że do innego nietypowego porodu doszło w sierpniu 2016 r. Wtedy nie udało się na czas dowieźć rodzącej do szpitala i poród pomogła odebrać poznańska motornicza - więcej w artykule Motornicza odebrała poród na przystanku!.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy