Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu

Zdjęcie z artykułu: Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu Policjanci ten dzień zapamiętają na długo.; KPP w Gnieźnie
Ilustracja do artykułu Policjanci na sygnale konwojowali rodzącą kobietę do szpitala w Poznaniu

Na jednym ze skrzyżowań w Poznaniu zdenerwowany kierowca poprosił policjantów o pomoc. Znajdująca się w samochodzie jego żona zaczęła bowiem właśnie rodzić. Policjanci włączyli "koguta" na radiowozie i na sygnale pomogli w szybkim dotarciu na porodówkę.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 lutego około godz. 9. Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie przebywali akurat na służbie w Poznaniu, gdy zostali zaczepieni na jednym ze skrzyżowań przez zdenerwowanego kierowcę opla.

- 33-letni mieszkaniec Tulc poprosił funkcjonariuszy o pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala na ul. Polną, gdyż jego żona zaczęła rodzić w samochodzie – relacjonuje Anna Osińska, oficer prasowy gnieźnieńskiej policji.

Policjanci bez wahania włączyli „koguta” na swoim radiowozie i na sygnale pilotowali opla z rodzącą kobietą przez kilka kilometrów aż do samego szpitala. Na miejscu upewnili się, czy rodząca otrzymała fachową pomoc medyczną. Kilka minut później szczęśliwie na świecie pojawiła się córeczka małżeństwa z Tulc. Szczęśliwi rodzice podziękowali policjantom za okazaną pomoc. Sierż. Tomasz Maciejewski oraz sierż.Bartosz Marczewski  zaś zapewne na długo zapamiętają służbę w Poznaniu.

Przypomnijmy, że do innego nietypowego porodu doszło w sierpniu 2016 r. Wtedy nie udało się na czas dowieźć rodzącej do szpitala i poród pomogła odebrać poznańska motornicza - więcej w artykule Motornicza odebrała poród na przystanku!.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Czy istnieje kalkulator, który sam rozwiązuje zadania? Czy tego typu sprzęt można zabrać ze sobą na maturę 2017 z matematyki? 

28 kwietnia 2017, 16:06
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

28 kwietnia 2017, 16:04
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy