Proces „Hossa” znów się nie rozpoczął. „Król fałszywych wnuczków” zasłabł w sądzie [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Proces „Hossa” znów się nie rozpoczął. „Król fałszywych wnuczków” zasłabł w sądzie [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO] Zdaniem lekarza "Hoss" miał atak dusznicy bolesnej.; NOWA TV 24 GODZINY
Ilustracja do artykułu Proces „Hossa” znów się nie rozpoczął. „Król fałszywych wnuczków” zasłabł w sądzie [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

W poznańskim sądzie miał w piątek rozpocząć się proces Arkadiusza Ł., znanego pod pseudonimem „Hoss”. Mężczyzna uważany za głowę gangu, który okradał starszych ludzi w całej Europie jednak zasłabł.

Metoda „na wnuczka” jest już znana w całej w Polsce, ale i tak wciąż policja notuje kolejne przypadki starszych osób, które uwierzyły, że ktoś z ich krewnych potrzebuje szybko dużej gotówki i w ten sposób dały się oszukać, tracąc często wszystkie oszczędności.

Za pomysłodawcę metody uważa się Arkadiusza Ł., pseudonim „Hoss”, który stał na czele całej grupy oszustów działającej nie tylko w Polsce, ale także na terenie Niemiec, Szwajcarii i Austrii.

„Hossa” udało się zatrzymać po blisko dwóch latach, ale uciekł po tym, gdy sąd uznał, że nie trzeba go aresztować. Po raz drugi zatrzymano go dwa miesiące temu.

Proces oszusta z różnych względów kilkakrotnie nie mógł się rozpocząć. Kolejna rozprawa miała rozpocząć się w piątek, 19 maja. Już na jej początku obrońca Arkadiusza Ł. oświadczył, że oskarżony nie czuje się zbyt dobrze i wymaga dodatkowych badań psychiatrycznych ze względu na ciągły stres, w jakim żyje.

Sędzia Karolina Siwierska wniosek jednak odrzuciła, wtedy oskarżony zasłabł. Dziennikarzy wyproszono z sali i do sądu wezwano pogotowie. Obrońca Hossa Jacek Relewicz nie był zaskoczony tą sytuacja.

- Ta sytuacja jest następstwem stanu zdrowia oskarżonego, który od dłuższego czasu choruje. Nie jest to żadna wymyślona choroba, tylko poważne schorzenie potwierdzone badaniami niezależnych instytucji. Ratownicy medyczni również potwierdzają tę sytuację stresową, a więc niemożność uczestniczenia w postępowaniu sądowym – wyjaśniał dziennikarzom.

Na rozprawie pojawiła się też liczba rodzina "Hossa", która dość agresywnie odnosiła się do przedstawicieli mediów.

Zobaczcie relację reporterki NOWA TV 24 GODZINY Magdaleny Rataj:

Badanie „Hossa” trwało 40 minut. Po jego zakończeniu sędzia ogłosiła, że u oskarżonego stwierdzono atak dusznicy bolesnej i w związku z tym odroczono rozprawę do 28 czerwca ze względu na stan zdrowia Hossa, którego odprowadzono do aresztu.

Czytaj też: Policjanci z Poznania zatrzymali Hossa – „ króla fałszywych wnuczków”. Zobaczcie ich akcję [WIDEO NOWA TV]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 13 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 14 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 30 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 44 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy