Proces „Hossa” znów się nie rozpoczął. „Król fałszywych wnuczków” zasłabł w sądzie [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Proces „Hossa” znów się nie rozpoczął. „Król fałszywych wnuczków” zasłabł w sądzie [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO] Zdaniem lekarza "Hoss" miał atak dusznicy bolesnej.; NOWA TV 24 GODZINY
Ilustracja do artykułu Proces „Hossa” znów się nie rozpoczął. „Król fałszywych wnuczków” zasłabł w sądzie [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

W poznańskim sądzie miał w piątek rozpocząć się proces Arkadiusza Ł., znanego pod pseudonimem „Hoss”. Mężczyzna uważany za głowę gangu, który okradał starszych ludzi w całej Europie jednak zasłabł.

Metoda „na wnuczka” jest już znana w całej w Polsce, ale i tak wciąż policja notuje kolejne przypadki starszych osób, które uwierzyły, że ktoś z ich krewnych potrzebuje szybko dużej gotówki i w ten sposób dały się oszukać, tracąc często wszystkie oszczędności.

Za pomysłodawcę metody uważa się Arkadiusza Ł., pseudonim „Hoss”, który stał na czele całej grupy oszustów działającej nie tylko w Polsce, ale także na terenie Niemiec, Szwajcarii i Austrii.

„Hossa” udało się zatrzymać po blisko dwóch latach, ale uciekł po tym, gdy sąd uznał, że nie trzeba go aresztować. Po raz drugi zatrzymano go dwa miesiące temu.

Proces oszusta z różnych względów kilkakrotnie nie mógł się rozpocząć. Kolejna rozprawa miała rozpocząć się w piątek, 19 maja. Już na jej początku obrońca Arkadiusza Ł. oświadczył, że oskarżony nie czuje się zbyt dobrze i wymaga dodatkowych badań psychiatrycznych ze względu na ciągły stres, w jakim żyje.

Sędzia Karolina Siwierska wniosek jednak odrzuciła, wtedy oskarżony zasłabł. Dziennikarzy wyproszono z sali i do sądu wezwano pogotowie. Obrońca Hossa Jacek Relewicz nie był zaskoczony tą sytuacja.

- Ta sytuacja jest następstwem stanu zdrowia oskarżonego, który od dłuższego czasu choruje. Nie jest to żadna wymyślona choroba, tylko poważne schorzenie potwierdzone badaniami niezależnych instytucji. Ratownicy medyczni również potwierdzają tę sytuację stresową, a więc niemożność uczestniczenia w postępowaniu sądowym – wyjaśniał dziennikarzom.

Na rozprawie pojawiła się też liczba rodzina "Hossa", która dość agresywnie odnosiła się do przedstawicieli mediów.

Zobaczcie relację reporterki NOWA TV 24 GODZINY Magdaleny Rataj:

Badanie „Hossa” trwało 40 minut. Po jego zakończeniu sędzia ogłosiła, że u oskarżonego stwierdzono atak dusznicy bolesnej i w związku z tym odroczono rozprawę do 28 czerwca ze względu na stan zdrowia Hossa, którego odprowadzono do aresztu.

Czytaj też: Policjanci z Poznania zatrzymali Hossa – „ króla fałszywych wnuczków”. Zobaczcie ich akcję [WIDEO NOWA TV]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Atak terrorystyczny po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena 22.05.2017 - to prawdopodobny scenariusz kreślony przez brytyjską policję. Fakty są porażające - 19 ofiar śmiertelnych, blisko 50 rannych - w większości to dzieci i młodzież.  

2 godz. 7 min.
Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande w Manchester Arena zakończył się paniką - są ofiary śmiertelne i ranni - informuje brytyjska policja. Co się stało na Dangerous Woman Tour w Wielkiej Brytanii?

3 godz. 52 min.
Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna powraca z nową piosenką! Znamy już szczegóły dotyczące najnowszego singla wokalistki.

22 maja 2017, 17:32
To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

Gwiazda światowego formatu miała być gościem specjalnym Eurowizji 2017. O kim mowa?

22 maja 2017, 17:14
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy