Taksówkarze w Poznaniu sami zamawiają Ubera, aby ich kierowców narażać na mandaty [NOWA TV 24 GODZINY]

Zdjęcie z artykułu: Taksówkarze w Poznaniu sami zamawiają Ubera, aby ich kierowców narażać na mandaty [NOWA TV 24 GODZINY] Kierowców Ubera ukarano po prowokacji samych taksówkarzy.; Facebook.com/StowZPT/
Ilustracja do artykułu Taksówkarze w Poznaniu sami zamawiają Ubera, aby ich kierowców narażać na mandaty [NOWA TV 24 GODZINY]

Poznańscy taksówkarze zamówili dwa kursy Uberem. Gdy po dowiezieniu na miejsce kierowcy nie chcieli im wydać paragonu, wezwali Inspekcję Transportu Drogowego i policję. Sprawa zakończyła się ukaraniem kierowców Ubera mandatami w wysokości 10 tys. zł.

Wojna taksówkarzy z kierowcami Ubera nabrała nowej odsłony. W minionym tygodniu dwóch członków Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy postanowiło skorzystać z usług konkurencji. Gdy kierowcy Ubera zawieźli ich na wskazane miejsce, taksówkarze w roli klientów zażądali paragonów. Ponieważ kierowcy nie chcieli ich wydać, na miejsce wezwano Inspekcję Transportu Drogowego. Ta stwierdziła, że kierujący nie posiadają odpowiednich uprawnień do zarobkowego przewozu osób. Funkcjonariusze wystawili dwa mandaty na kwotę ok. 10 tys. zł każdy. Na miejscu była też policja:

- Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców, ich uprawnienia do kierowania pojazdami, a także stan techniczny samych pojazdów. W wyniku tej kontroli okazało się, że jeden z samochodów ma pękniętą szybę, w związku z czym zatrzymano jego dowód rejestracyjny - mówi Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Zobaczcie materiał NOWA TV 24 GODZINY:

 

Czytaj też: Taxi Poznań 2017: Sprawdź, które taksówki są najtańsze [CENY, NUMERY TELEFONU, PROMOCJE]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 3 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 4 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 20 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 34 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy