Taksówkarze w Poznaniu sami zamawiają Ubera, aby ich kierowców narażać na mandaty [NOWA TV 24 GODZINY]

Zdjęcie z artykułu: Taksówkarze w Poznaniu sami zamawiają Ubera, aby ich kierowców narażać na mandaty [NOWA TV 24 GODZINY] Kierowców Ubera ukarano po prowokacji samych taksówkarzy.; Facebook.com/StowZPT/
Ilustracja do artykułu Taksówkarze w Poznaniu sami zamawiają Ubera, aby ich kierowców narażać na mandaty [NOWA TV 24 GODZINY]

Poznańscy taksówkarze zamówili dwa kursy Uberem. Gdy po dowiezieniu na miejsce kierowcy nie chcieli im wydać paragonu, wezwali Inspekcję Transportu Drogowego i policję. Sprawa zakończyła się ukaraniem kierowców Ubera mandatami w wysokości 10 tys. zł.

Wojna taksówkarzy z kierowcami Ubera nabrała nowej odsłony. W minionym tygodniu dwóch członków Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy postanowiło skorzystać z usług konkurencji. Gdy kierowcy Ubera zawieźli ich na wskazane miejsce, taksówkarze w roli klientów zażądali paragonów. Ponieważ kierowcy nie chcieli ich wydać, na miejsce wezwano Inspekcję Transportu Drogowego. Ta stwierdziła, że kierujący nie posiadają odpowiednich uprawnień do zarobkowego przewozu osób. Funkcjonariusze wystawili dwa mandaty na kwotę ok. 10 tys. zł każdy. Na miejscu była też policja:

- Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców, ich uprawnienia do kierowania pojazdami, a także stan techniczny samych pojazdów. W wyniku tej kontroli okazało się, że jeden z samochodów ma pękniętą szybę, w związku z czym zatrzymano jego dowód rejestracyjny - mówi Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Zobaczcie materiał NOWA TV 24 GODZINY:

 

Czytaj też: Taxi Poznań 2017: Sprawdź, które taksówki są najtańsze [CENY, NUMERY TELEFONU, PROMOCJE]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

24 min
Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 - kiedy uczniowie zaczną upragnione wakacje? Sprawdźcie na ESKA.pl

26 min
Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

35 min
Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Czy Taylor Swift już po jednej płycie porzuca pop? Gwiazda nagrywa swój nowy album z rockmanami! Kiedy nastąpi premiera szóstego albumu autorki hitu Blank Space?

39 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy