Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO] Ćwiczenia mają odbywać się cyklicznie.; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

Zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej sprawiły, że coraz większy nacisk na wypracowanie zachowań na wypadek takich zdarzeń ćwiczą także pod okiem antyterrorystów pracownicy MPK w Poznaniu.

W czwartek, 20 kwietnia w zajezdni na Franowie policjanci z poznańskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji przeprowadzili szkolenie dla pracowników MPK. Wszystko po to, by uczestnicy wiedzieli jak prawidłowo zareagować w sytuacji kryzysowej innej niż wypadek, pożar czy awaria pojazdu. Spektrum zagrożeń może być bardzo szerokie, a wśród nich nie sposób wykluczyć zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

Najlepszy przykład to niedawna sytuacja z Wrocławia, gdzie ktoś pozostawił bombę w autobusie. Także w Poznaniu zdarzają się niebezpieczne sytuacje takie jak atak nożownika. W takich sytuacjach kluczowa jest właściwa reakcja motorniczych, kierowców autobusu czy inspektorów nadzoru ruchu, którzy jako pierwsi mogą zauważyć coś niepokojącego lub zostaną o tym  powiadomieni bezpośrednio przez pasażerów, stąd też pomysł organizacji szkoleń pod okiem antyterrorystów.

W części praktycznej ćwiczono działania na wypadek ataku uzbrojonego pasażera, ostrzelania pojazdu z zewnątrz, pozostawienia niezidentyfikowanego pakunku czy rozpylenia gazu.

Ćwiczeniom przyglądał się reporter NOWA TV 24 GODZINY Dominik Rutkowski – zobaczcie jego materiał wideo:

 

Szkolenia będą odbywały się cyklicznie i są zaplanowane do końca bieżącego roku.

 

Czytaj też: Ceny biletów komunikacji miejskiej w Poznaniu [jednorazowe, sieciówki, karta PEKA]

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

26 min
Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 - kiedy uczniowie zaczną upragnione wakacje? Sprawdźcie na ESKA.pl

28 min
Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

37 min
Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Czy Taylor Swift już po jednej płycie porzuca pop? Gwiazda nagrywa swój nowy album z rockmanami! Kiedy nastąpi premiera szóstego albumu autorki hitu Blank Space?

41 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy