Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO] Ćwiczenia mają odbywać się cyklicznie.; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

Zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej sprawiły, że coraz większy nacisk na wypracowanie zachowań na wypadek takich zdarzeń ćwiczą także pod okiem antyterrorystów pracownicy MPK w Poznaniu.

W czwartek, 20 kwietnia w zajezdni na Franowie policjanci z poznańskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji przeprowadzili szkolenie dla pracowników MPK. Wszystko po to, by uczestnicy wiedzieli jak prawidłowo zareagować w sytuacji kryzysowej innej niż wypadek, pożar czy awaria pojazdu. Spektrum zagrożeń może być bardzo szerokie, a wśród nich nie sposób wykluczyć zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

Najlepszy przykład to niedawna sytuacja z Wrocławia, gdzie ktoś pozostawił bombę w autobusie. Także w Poznaniu zdarzają się niebezpieczne sytuacje takie jak atak nożownika. W takich sytuacjach kluczowa jest właściwa reakcja motorniczych, kierowców autobusu czy inspektorów nadzoru ruchu, którzy jako pierwsi mogą zauważyć coś niepokojącego lub zostaną o tym  powiadomieni bezpośrednio przez pasażerów, stąd też pomysł organizacji szkoleń pod okiem antyterrorystów.

W części praktycznej ćwiczono działania na wypadek ataku uzbrojonego pasażera, ostrzelania pojazdu z zewnątrz, pozostawienia niezidentyfikowanego pakunku czy rozpylenia gazu.

Ćwiczeniom przyglądał się reporter NOWA TV 24 GODZINY Dominik Rutkowski – zobaczcie jego materiał wideo:

 

Szkolenia będą odbywały się cyklicznie i są zaplanowane do końca bieżącego roku.

 

Czytaj też: Ceny biletów komunikacji miejskiej w Poznaniu [jednorazowe, sieciówki, karta PEKA]

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 14 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 15 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 31 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 45 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy