Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO] Ćwiczenia mają odbywać się cyklicznie.; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Terrorysta w autobusie albo tramwaju? Pracownicy MPK będą wiedzieć, co robić [NOWA TV 24 GODZINY WIDEO]

Zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej sprawiły, że coraz większy nacisk na wypracowanie zachowań na wypadek takich zdarzeń ćwiczą także pod okiem antyterrorystów pracownicy MPK w Poznaniu.

W czwartek, 20 kwietnia w zajezdni na Franowie policjanci z poznańskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji przeprowadzili szkolenie dla pracowników MPK. Wszystko po to, by uczestnicy wiedzieli jak prawidłowo zareagować w sytuacji kryzysowej innej niż wypadek, pożar czy awaria pojazdu. Spektrum zagrożeń może być bardzo szerokie, a wśród nich nie sposób wykluczyć zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

Najlepszy przykład to niedawna sytuacja z Wrocławia, gdzie ktoś pozostawił bombę w autobusie. Także w Poznaniu zdarzają się niebezpieczne sytuacje takie jak atak nożownika. W takich sytuacjach kluczowa jest właściwa reakcja motorniczych, kierowców autobusu czy inspektorów nadzoru ruchu, którzy jako pierwsi mogą zauważyć coś niepokojącego lub zostaną o tym  powiadomieni bezpośrednio przez pasażerów, stąd też pomysł organizacji szkoleń pod okiem antyterrorystów.

W części praktycznej ćwiczono działania na wypadek ataku uzbrojonego pasażera, ostrzelania pojazdu z zewnątrz, pozostawienia niezidentyfikowanego pakunku czy rozpylenia gazu.

Ćwiczeniom przyglądał się reporter NOWA TV 24 GODZINY Dominik Rutkowski – zobaczcie jego materiał wideo:

 

Szkolenia będą odbywały się cyklicznie i są zaplanowane do końca bieżącego roku.

 

Czytaj też: Ceny biletów komunikacji miejskiej w Poznaniu [jednorazowe, sieciówki, karta PEKA]

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Czy istnieje kalkulator, który sam rozwiązuje zadania? Czy tego typu sprzęt można zabrać ze sobą na maturę 2017 z matematyki? 

28 kwietnia 2017, 16:06
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

28 kwietnia 2017, 16:04
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy