Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów!

Zdjęcie z artykułu: Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów! Za to możesz dostać mandat!; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów!

Tylko w niedzielę w ramach akcji „Prędkość – Zero Tolerancji” wielkopolscy policjanci przeprowadzili 1899 kontroli. Dla aż 1100 kierowców skończyło się to mandatem, a 9 straciło prawo jazdy.

Jak już informowaliśmy w niedzielę, drogówka 19 marca rozpoczęła na terenie całego województwa wielkopolskiego akcję pod hasłem „Prędkość – Zero Tolerancji”. Jej głównym celem jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. To właśnie przekraczanie prędkości jest główną przyczyną wypadków w Wielkopolsce.

Policjanci uprzedzali, że będą bezwzględni i wszelkie uchybienia będą kończyć się mandatami. Jak się okazuje, nie były to tylko słowa rzucana na wiatr.

- Podczas niedzielnych działań skontrolowano łącznie 1899 pojazdów różnego typu. Za przekroczenie prędkości zostało ukaranych 1129 kierowców. Mimo zmiany przepisów, policjanci zatrzymali 9 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, w wyniku czego stracili prawo jazdy – podsumowuje pierwszy dzień akcji Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Kontrole będą prowadzone do 24 marca. Mają być prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Więcej o akcji w artykule Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO].

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

27 min
Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 - kiedy uczniowie zaczną upragnione wakacje? Sprawdźcie na ESKA.pl

29 min
Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

38 min
Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Czy Taylor Swift już po jednej płycie porzuca pop? Gwiazda nagrywa swój nowy album z rockmanami! Kiedy nastąpi premiera szóstego albumu autorki hitu Blank Space?

42 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy