Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów!

Zdjęcie z artykułu: Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów! Tylko pierwszego dnia policjanci przeprowadzili 1899 kontroli.; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów!

Tylko w niedzielę w ramach akcji „Prędkość – Zero Tolerancji” wielkopolscy policjanci przeprowadzili 1899 kontroli. Dla aż 1100 kierowców skończyło się to mandatem, a 9 straciło prawo jazdy.

Jak już informowaliśmy w niedzielę, drogówka 19 marca rozpoczęła na terenie całego województwa wielkopolskiego akcję pod hasłem „Prędkość – Zero Tolerancji”. Jej głównym celem jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. To właśnie przekraczanie prędkości jest główną przyczyną wypadków w Wielkopolsce.

Policjanci uprzedzali, że będą bezwzględni i wszelkie uchybienia będą kończyć się mandatami. Jak się okazuje, nie były to tylko słowa rzucana na wiatr.

- Podczas niedzielnych działań skontrolowano łącznie 1899 pojazdów różnego typu. Za przekroczenie prędkości zostało ukaranych 1129 kierowców. Mimo zmiany przepisów, policjanci zatrzymali 9 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, w wyniku czego stracili prawo jazdy – podsumowuje pierwszy dzień akcji Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Kontrole będą prowadzone do 24 marca. Mają być prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Więcej o akcji w artykule Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO].

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dominika Gwit - MEM z Tańca z Gwiazdami. Ma do siebie dystans!

Dominika Gwit - MEM z Tańca z Gwiazdami. Ma do siebie dystans!

Dominika Gwit z Tańca z Gwiazdami na własnym memie. Internauci rozbawieni.

25 marca 2017, 17:29
Merida Waleczna - piosenki z bajki [program TV 25.03.2017]

Merida Waleczna - piosenki z bajki [program TV 25.03.2017]

Merida Waleczna to historia odważnej księżniczki, której podczas przygód towarzyszy świetna muzyka. Jaka? Piosenki z bajki już teraz na ESKA.pl

25 marca 2017, 16:33
Kiedy jest ZMIANA CZASU na letni? Kiedy przestawiamy zegarki w 2017?

Kiedy jest ZMIANA CZASU na letni? Kiedy przestawiamy zegarki w 2017?

Zmiana czasu 2017 jak zwykle przysparza problemów? Kiedy przestawiamy zegarki? Sprawdźcie zanim zaśpicie do szkoły lub pracy, jak przestawić zegarki z czasu zimowego na letni w 2017 roku.

25 marca 2017, 16:32
Skoki narciarskie 26.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 26.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 26 marca to ostatni w tym sezonie konkurs indywidualny! Czy Kamil Stoch zdobędzie Kryształową Kulę? O tym przekonamy się oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Szczegóły na ESKA.pl

25 marca 2017, 13:31

Podpisz Oświadczenie Woli - może uratujesz komuś życie...Akcja partnerska

Poznaj 12 ciekawostek o Poznaniu! Wygraj 120 zł na zakupy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy