Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów!

Zdjęcie z artykułu: Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów! Za to możesz dostać mandat!; KWP w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Trwa akcja policji w Wielkopolsce – w jeden dzień wystawili 1100 mandatów!

Tylko w niedzielę w ramach akcji „Prędkość – Zero Tolerancji” wielkopolscy policjanci przeprowadzili 1899 kontroli. Dla aż 1100 kierowców skończyło się to mandatem, a 9 straciło prawo jazdy.

Jak już informowaliśmy w niedzielę, drogówka 19 marca rozpoczęła na terenie całego województwa wielkopolskiego akcję pod hasłem „Prędkość – Zero Tolerancji”. Jej głównym celem jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. To właśnie przekraczanie prędkości jest główną przyczyną wypadków w Wielkopolsce.

Policjanci uprzedzali, że będą bezwzględni i wszelkie uchybienia będą kończyć się mandatami. Jak się okazuje, nie były to tylko słowa rzucana na wiatr.

- Podczas niedzielnych działań skontrolowano łącznie 1899 pojazdów różnego typu. Za przekroczenie prędkości zostało ukaranych 1129 kierowców. Mimo zmiany przepisów, policjanci zatrzymali 9 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, w wyniku czego stracili prawo jazdy – podsumowuje pierwszy dzień akcji Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Kontrole będą prowadzone do 24 marca. Mają być prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Więcej o akcji w artykule Kolejna duża akcja policji na terenie całej Wielkopolski [WIDEO].

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 2 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 3 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 19 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 33 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy