Warta: Nad rzeką pojawi się nowe oświetlenie! Będzie też monitoring!

Zdjęcie z artykułu: Warta: Nad rzeką pojawi się nowe oświetlenie! Będzie też monitoring! Most świętego Rocha w Poznaniu; UMP
Ilustracja do artykułu Warta: Nad rzeką pojawi się nowe oświetlenie! Będzie też monitoring!

Prace projektowe dotyczące oświetlenia i monitoringu zachodniego brzegu Warty dobiegają końca. W najbliższych miesiącach zgłoszone zostaną roboty budowlane na jego górnej terasie. Docelowo monitoring zainstalowany będzie na wszystkich odcinkach Wartostrady.

Montaż lamp w technologii LED, które miały jednocześnie oświetlać dolną i górną terasę zachodniego brzegu Warty pomiędzy Mostem Chrobrego a Mostem św. Rocha, to projekt zgłoszony do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku. - Budowa oświetlenia i monitoringu nad Wartą jest dla miasta zadaniem priorytetowym. Jego realizacja przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenach nadwarciańskich, zarówno mieszkańców jak i turystów - podkreśla  Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Po przeprowadzeniu wizji lokalnych okazało się, że realizacja projektu w kształcie proponowanym w PBO, czyli w systemie dwulampowym, obejmującym zarówno górną oraz dolną terasę, nie jest możliwa. Przeszkodą okazało się ukształtowanie wału górnej terasy oraz gęste zadrzewienie tego terenu.

- Wobec tego podjęliśmy decyzję o realizacji dwóch osobnych projektów budowlano-wykonawczych oświetlenia oraz monitoringu dla górnej i dolnej terasy zachodniego brzegu Warty. Prace na dolnej terasie mają też ścisły związek z planowaną przez Miasto budową ścieżki pieszo-rowerowej w tym terenie. Ostatecznie rozpocznie ona swój bieg przy parku w Starym Korycie Warty, a zakończy na południu, za Mostem Królowej Jadwigi - mówi dyrektor Kamiński.

W styczniu tego roku Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta podpisało umowę na opracowanie projektu oświetlenia i monitoringu właśnie na tym odcinku. Uzgodnienia dotyczące systemu monitoringu prowadzone są jeszcze z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa. Trwa również postępowanie w Wydziale Urbanistyki i Architektury związane z tzw. ustaleniem lokalizacji inwestycji celu publicznego. - Dopiero w momencie uzyskania wszystkich koniecznych zgód będziemy mogli odebrać gotowy projekt - dodaje Kamiński.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy