Wielkopolska: Po burzy 11 tysięcy osób bez prądu! Były zalane ulice i zerwane dachy! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Wielkopolska: Po burzy 11 tysięcy osób bez prądu! Były zalane ulice i zerwane dachy! [WIDEO] Deszcz; Sylwia, Czytelnik
Ilustracja do artykułu Wielkopolska: Po burzy 11 tysięcy osób bez prądu! Były zalane ulice i zerwane dachy! [WIDEO]

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej się sprawdziły. Nad Wielkopolską przeszły burze, które wyrządziły sporo szkód. Przygotowaliśmy dla Was bilans tego niespokojnego poranka.

Tym razem burza w samym Poznaniu nie była zbyt intensywna. W naszym mieście przez intensywne opady deszczu zalane były ulice. Nieprzejezdna była chociażby ulica Serbska przy oczyszczalni ścieków. Woda pojawiła się również na skrzyżowaniu ulicy Baraniaka z Katowicką, Nad Wierzbakiem czy Góreckiej. Większość ulic jest już przejezdna.

O tym jak intensywne były opady deszczu świadczyć może sytuacja w parku Wodziczki. Przepływa przez niego Bogdanka, czyli mały, wąski potok. Po intensywnych opadach deszczu zamienił się on w rwącą rzekę.

Gorzej sytuacja wyglądała na południu województwa. Strażacy interweniowali ponad 250 razy. Najwięcej zgłoszeń było z okolic Rawicza, Leszna, Kościana czy Śremu. W powiecie kaliskim uszkodzeniu uległy dwa dachy. Było też kilka pożarów wywołanych przez piorun. W jednym z nich ucierpiała jedna osoba, która próbowała wyprowadzić traktor z budynku. Została poparzona, ale nie wymagała hospitalizacji.

Po burzach wiele osób nie ma też prądu. Enea Operator informuje, że w Wielkopolsce po burzach nie ma prądu w 11 000 gospodarstw. W tej chwili trwa usuwanie awarii.

A jak sytuacja wyglądała w Waszej okolicy? Wysyłajcie nam zdjęcia w wiadomościach prywatnych na Facebooku! 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy