Wilda: Jeszcze w tym roku pojawią się dwa przystanki wiedeńskie! Gdzie i kiedy?

Zdjęcie z artykułu: Wilda: Jeszcze w tym roku pojawią się dwa przystanki wiedeńskie! Gdzie i kiedy? W tym miejscu powstanie pierwszy na Wildzie przystanek wiedeński!; fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
Ilustracja do artykułu Wilda: Jeszcze w tym roku pojawią się dwa przystanki wiedeńskie! Gdzie i kiedy?

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przystanków wiedeńskich na poznańskiej Wildzie. Mieszkańcy już nie mogą się doczekać.

Dwa przystanki wiedeńskie mają być zlokalizowane na ulicy Górna Wilda, przy Różanej. Dzięki nim pasażerom, szczególnie tym starszym lub z niepełnosprawnościami, łatwiej będzie wejść do tramwaju. - Powinno to upłynnić ruch. Na pewno ułatwi pasażerom wsiadanie, wysiadanie z tramwaju. Szczególnie pomocne to będzie osobom, które korzystają z tramwajów niskopodłogowych, a taka jest intencja żeby te niskopodłogowe tam jeździły jak najczęściej. Nie będziemy wyłączać ruchu w tym czasie, więc w czasie prac nie będzie żadnych utrudnień dla kierowców – powiedział w rozmowie z Radiem Eska, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, Paweł Śledziejowski.

Prace powinny rozpocząć się po wakacjach, a przystanki wiedeńskie na Wildzie – według planów - mają być gotowe do 10 grudnia.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 16 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 17 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 33 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 47 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy