Zlikwidowano schody do jeziora na kąpielisku nad Maltą!

Zdjęcie z artykułu: Zlikwidowano schody do jeziora na kąpielisku nad Maltą! Teraz do wody można zejść po piasku.; Maciej Melcer/Radio ESKA Poznań
Ilustracja do artykułu Zlikwidowano schody do jeziora na kąpielisku nad Maltą!

Aby wejść do wody na kąpielisku na Malcie, trzeba było zejść po schodach. Były jednak one dość śliskie, przez co łatwo można było się poślizgnąć. Władze Poznania zdecydowały się zastąpić schody „tradycyjnym” piaszczystym zejściem.

Kąpielisko znajdująca się nad jeziorem Malta wyróżniało się zejściem do wody. Aby do niej wejść, schodziło się po betonowych schodach. W tym roku jednak zdecydowano się je usunąć i zastąpić piaskiem tak jak to wygląda na tradycyjnych plażach. Skąd ta zmiana?

- Na tych schodach pojawiały się glony, nie było to bezpieczne. Zdarzało się, że ludzie się na nich ślizgali, upadali, więc korzystając z akcji czyszczenia dna Malty rozbiliśmy ten beton i nawieźliśmy piasku. Teraz to kąpielisko na pewno będzie ciekawsze – wyjaśnia w rozmowie z Radiem ESKA wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski.

To jednak nie jedyne zmiany, które powinny zadowolić poznaniaków wypoczywających nad Maltą. Do końca czerwca powstaną tam także dwa boiska i miejsce do ćwiczeń.

- Powstaną dwa boiska do piłki plażowej siatkowej i nożnej. Pojawi się również stacja do street workoutu, czyli ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem masy swojego ciała – zapowiada Lewandowski.

Dodajmy, że do końca 2018 roku miasto planuje także zmodernizować budynek przy trybunie głównej, w tym również same trybuny.

Czytaj też: Kąpieliska nad jeziorami Poznań 2017: Gdzie się kąpać i plażować w Poznaniu i okolicach? [GALERIA]

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

24 min
Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 - kiedy uczniowie zaczną upragnione wakacje? Sprawdźcie na ESKA.pl

26 min
Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

35 min
Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Czy Taylor Swift już po jednej płycie porzuca pop? Gwiazda nagrywa swój nowy album z rockmanami! Kiedy nastąpi premiera szóstego albumu autorki hitu Blank Space?

39 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy