Poznań: Wybiorą najładniejszego geja w Europie! Kiedy odbędzie się gala finałowa Mr Gay Europe?

Zdjęcie z artykułu: Poznań: Wybiorą najładniejszego geja w Europie! Kiedy odbędzie się gala finałowa Mr Gay Europe? Flaga LGBT; Pixabay
Ilustracja do artykułu Poznań: Wybiorą najładniejszego geja w Europie! Kiedy odbędzie się gala finałowa Mr Gay Europe?

To jedna największa z imprez w środowisku LGBT. Specjaliści oceniają, że takie wydarzenie w Poznaniu może przynieść miastu wiele korzyści.

Konkurs Mr Gay Europe odbywa się od 12 lat. Finały odbywały się m.in. w Oslo, Budapeszcie, Rzymie i Wiedniu. W przyszłym roku impreza odbędzie się w największych miastach w Polsce - Warszawie i Wrocławiu. Z kolei finałowa gala ma się odbyć w Poznaniu. Organizatorzy wydarzenia są bardzo zadowoleni z reakcji miasta.

- Jestem już po pierwszych rozmowach z włodarzami miast. Podchodzą do tematu z dużą aprobatą, a wyjątkowo pozytywne nastawienie ma prezydent Poznania - powiedział Paweł Zabilski, dyrektor krajowy Mr Gay Poland w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Organizatorzy konkursu szacują, że w wydarzeniach z nim związanymi weźmie udział około 10 tysięcy osób. Wybrali Polskę ze względu na obecną sytuację polityczną w naszym kraju. - Organizując konkurs w Polsce, chcemy wysłać sygnał do środowiska gejowskiego w całej Europie, że musimy stać ramię w ramię i wspierać naszych braci i siostry na całym kontynencie - oświadczył Tore Aasheim, szef Mr Gay Europe.

Impreza odbędzie się w dniach 4-8 sierpnia 2018 roku.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy