Kolejka Maltanka znowu wozi poznaniaków! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejka Maltanka znowu wozi poznaniaków! [WIDEO] Kolejka będzie kursować do 17 września.; Urząd Miasta Poznania
Ilustracja do artykułu Kolejka Maltanka znowu wozi poznaniaków! [WIDEO]

Jak co roku po zimowej przerwie na tory wokół jeziora Malta wyruszyła kolejka Maltanka, która kursuje na trasie pomiędzy rondem Śródka a Nowym Zoo.

Co prawda wiosna w Poznaniu jakby nie mogła się rozkręcić, ale w piątek, 21 kwietnia tegoroczny sezon rozpoczęła kolejka wąskotorowa Maltanka. W pierwszy kurs w tym toku pojechały w piątek maluchy z przedszkola "Fabryka fantazji".

- Podczas podróży opowiadaliśmy, co nowego szykujemy na najbliższy sezon funkcjonowania kolejki, która w tym roku obchodzi swoje 45-lecie. Huczne urodziny planujemy na czerwiec - opowiada Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Dodatkową atrakcją tegorocznej inauguracji kursów było odsłonięcie neonu kolejki, odrestaurowanego dzięki staraniom MPK i Galerii Malta. Neon kiedyś znajdował się na stacji „Zwierzyniec”, ale gdy przestał działać, został zdjęty i poznaniacy mogli go ponownie zobaczyć dopiero na wystawie poznańskich neonów w Muzeum Narodowym.

Władze MPK po wystawie zadecydowały, że neon warto odrestaurować i tak się też stało. Wyremontowany neon nie wrócił jednak na stację „Zwierzyniec”, lecz można go teraz podziwiać na stacji początkowej kolejki na rondzie Śródka.

Zobaczcie relację wideo reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

 

Maltanka będzie kursowała codziennie od 21 kwietnia do 17 września, w dni powszednie co godzinę, a w weekendy co pół godziny. Bilet ulgowy w jedną stronę kosztuje 4 zł, a normalny - 6 zł. Rozkład jazdy Maltanki znajduje się na stronie MPK Poznań.

Czytaj też: Poznajcie 17 pomysłów na ożywienie centrum Poznania

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 5 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 6 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 22 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 36 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy