Kolejka Maltanka znowu wozi poznaniaków! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Kolejka Maltanka znowu wozi poznaniaków! [WIDEO] Kolejka będzie kursować do 17 września.; Urząd Miasta Poznania
Ilustracja do artykułu Kolejka Maltanka znowu wozi poznaniaków! [WIDEO]

Jak co roku po zimowej przerwie na tory wokół jeziora Malta wyruszyła kolejka Maltanka, która kursuje na trasie pomiędzy rondem Śródka a Nowym Zoo.

Co prawda wiosna w Poznaniu jakby nie mogła się rozkręcić, ale w piątek, 21 kwietnia tegoroczny sezon rozpoczęła kolejka wąskotorowa Maltanka. W pierwszy kurs w tym toku pojechały w piątek maluchy z przedszkola "Fabryka fantazji".

- Podczas podróży opowiadaliśmy, co nowego szykujemy na najbliższy sezon funkcjonowania kolejki, która w tym roku obchodzi swoje 45-lecie. Huczne urodziny planujemy na czerwiec - opowiada Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Dodatkową atrakcją tegorocznej inauguracji kursów było odsłonięcie neonu kolejki, odrestaurowanego dzięki staraniom MPK i Galerii Malta. Neon kiedyś znajdował się na stacji „Zwierzyniec”, ale gdy przestał działać, został zdjęty i poznaniacy mogli go ponownie zobaczyć dopiero na wystawie poznańskich neonów w Muzeum Narodowym.

Władze MPK po wystawie zadecydowały, że neon warto odrestaurować i tak się też stało. Wyremontowany neon nie wrócił jednak na stację „Zwierzyniec”, lecz można go teraz podziwiać na stacji początkowej kolejki na rondzie Śródka.

Zobaczcie relację wideo reportera Radia ESKA Dominika Rutkowskiego:

 

Maltanka będzie kursowała codziennie od 21 kwietnia do 17 września, w dni powszednie co godzinę, a w weekendy co pół godziny. Bilet ulgowy w jedną stronę kosztuje 4 zł, a normalny - 6 zł. Rozkład jazdy Maltanki znajduje się na stronie MPK Poznań.

Czytaj też: Poznajcie 17 pomysłów na ożywienie centrum Poznania

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Czy istnieje kalkulator, który sam rozwiązuje zadania? Czy tego typu sprzęt można zabrać ze sobą na maturę 2017 z matematyki? 

28 kwietnia 2017, 16:06
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

28 kwietnia 2017, 16:04
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy