Misterium Męki Pańskiej 2017 - wielkie widowisko 8 kwietnia na Cytadeli

Zdjęcie z artykułu: Misterium Męki Pańskiej 2017 - wielkie widowisko 8 kwietnia na Cytadeli Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu; mat. prasowe
Ilustracja do artykułu Misterium Męki Pańskiej 2017 - wielkie widowisko 8 kwietnia na Cytadeli

W sobotę, 8 kwietnia o godz. 20 na Cytadeli w Poznaniu odbędzie się największe w Europie widowisko pasyjne, w którym wystąpi 300 aktorów.

To spektakl jedyny w swoim rodzaju i po raz kolejny organizowany jest w na poznańskiej Cytadeli. Misterium Męki Pańskiej to największe widowisko pasyjne w Europie, a być może na całym świecie. Do tej pory spektakle te obejrzało już ponad milion osób.

W najbliższą sobotę, 8 kwietnia o godz. 20 na Cytadeli wystąpi ponad 300 aktorów ubranych w stroje stylizowane na te z czasów Chrystusa. Tegoroczna edycja Misterium Męki Pańskiej jest wyjątkowa ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

- Udział w Poznańskim Misterium Męki Pańskiej to niesamowite, duchowe przeżycie. To  swoista podróż  do czasów sprzed 2000 lat, żywe zetknięcie z pasją, z wiarą, z ostatnimi chwilami życia i ze śmiercią Jezusa Chrystusa. To czas na refleksje nad sobą i swoim życiem – mówi Artur Piotrowski, reżyser i pomysłodawca Poznańskiego Misterium Męki Pańskiej. - Moim celem, jako twórcy spektaklu, było sprowokowanie duchowej przemiany widza i myślę, że to mi się udało - dodaje.

Przygotowaniem scenografii do spektaklu zajęli się studenci Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ich dziełem jest m.in. brama Jerozolimy, wieczernik wzorowany na fresku Leonarda Da Vinci „Ostatnia Wieczerza” oraz dwukondygnacyjny pałac Piłata. Podczas sceny z Ostatniej Wieczerzy uczestnicy Misterium podzielą się ponad tysiącem bochenków chleba.

Widowisko potrwa ok. 80 minut. Wstęp jest bezpłatny. Spektakl poprzedzi msza św. w kościele Salezjanów na poznańskich Winogradach o godz. 18.

Autor artykułu: Ewa Gazda

Czytaj także: Księżna Kate nosi torebkę firmy z Poznania! [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 5 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 6 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 22 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 36 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy