Misterium Męki Pańskiej 2017 - wielkie widowisko 8 kwietnia na Cytadeli

Zdjęcie z artykułu: Misterium Męki Pańskiej 2017 - wielkie widowisko 8 kwietnia na Cytadeli Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu; mat. prasowe
Ilustracja do artykułu Misterium Męki Pańskiej 2017 - wielkie widowisko 8 kwietnia na Cytadeli

W sobotę, 8 kwietnia o godz. 20 na Cytadeli w Poznaniu odbędzie się największe w Europie widowisko pasyjne, w którym wystąpi 300 aktorów.

To spektakl jedyny w swoim rodzaju i po raz kolejny organizowany jest w na poznańskiej Cytadeli. Misterium Męki Pańskiej to największe widowisko pasyjne w Europie, a być może na całym świecie. Do tej pory spektakle te obejrzało już ponad milion osób.

W najbliższą sobotę, 8 kwietnia o godz. 20 na Cytadeli wystąpi ponad 300 aktorów ubranych w stroje stylizowane na te z czasów Chrystusa. Tegoroczna edycja Misterium Męki Pańskiej jest wyjątkowa ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

- Udział w Poznańskim Misterium Męki Pańskiej to niesamowite, duchowe przeżycie. To  swoista podróż  do czasów sprzed 2000 lat, żywe zetknięcie z pasją, z wiarą, z ostatnimi chwilami życia i ze śmiercią Jezusa Chrystusa. To czas na refleksje nad sobą i swoim życiem – mówi Artur Piotrowski, reżyser i pomysłodawca Poznańskiego Misterium Męki Pańskiej. - Moim celem, jako twórcy spektaklu, było sprowokowanie duchowej przemiany widza i myślę, że to mi się udało - dodaje.

Przygotowaniem scenografii do spektaklu zajęli się studenci Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ich dziełem jest m.in. brama Jerozolimy, wieczernik wzorowany na fresku Leonarda Da Vinci „Ostatnia Wieczerza” oraz dwukondygnacyjny pałac Piłata. Podczas sceny z Ostatniej Wieczerzy uczestnicy Misterium podzielą się ponad tysiącem bochenków chleba.

Widowisko potrwa ok. 80 minut. Wstęp jest bezpłatny. Spektakl poprzedzi msza św. w kościele Salezjanów na poznańskich Winogradach o godz. 18.

Autor artykułu: Ewa Gazda

Czytaj także: Księżna Kate nosi torebkę firmy z Poznania! [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Matura 2017: kalkulator, który sam rozwiązuje zadania

Czy istnieje kalkulator, który sam rozwiązuje zadania? Czy tego typu sprzęt można zabrać ze sobą na maturę 2017 z matematyki? 

28 kwietnia 2017, 16:06
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

28 kwietnia 2017, 16:04
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy