Noc Muzeów Poznań 2017 - wielkie zwiedzanie czas zacząć!

Zdjęcie z artykułu: Noc Muzeów Poznań 2017 - wielkie zwiedzanie czas zacząć! Noc Muzeów 2017 zapowiada się na bogato!; fot. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
Ilustracja do artykułu Noc Muzeów Poznań 2017 - wielkie zwiedzanie czas zacząć!

W sobotę, 20 maja w Poznaniu swoje drzwi otworzy blisko 40 placówek, w tym m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Archeologiczne i Brama Poznania.

Jak co roku w połowie maja w całej Polsce odbywa się Noc Muzeów. W jej trakcie muzea, galerie i inne placówki związane z kulturą i sztuką można zwiedzać za darmo. W tym roku w Poznaniu akcja rozpocznie się w sobotę, 20 maja o godz. 17 i potrwa do północy.

Po raz pierwszy od wielu lat do długiej listy atrakcji dołączy Muzeum Sztuk Użytkowych, które znajduje się w Zamku Przemysła.

- Tam nie ma specjalnego programu. Po prostu załoga muzeum będzie dyżurować i na bieżąco opowiadać o nowej ekspozycji. Oczywiście będzie można wjechać na wieżę i z tarasu widokowego podziwiać nocną panoramę Poznania - powiedziała w rozmowie z Radiem Eska rzeczniczka Muzeum Narodowego w Poznaniu, Aleksandra Sobocińska.

Noc Muzeów to jedyna okazja, by bezpłatnie zobaczyć światowej sławy wystawę Hansa Arpa. W samym sercu Muzeum Narodowego zgromadzono blisko 60 dzieł ze wszystkich okresów tego niemieckiego abstrakcjonisty. Z myślą o rodzinach z dziećmi – na terenie muzeum zostaną wyznaczone specjalne „rodzinne” ścieżki edukacyjne. Pomyślano też o warsztatach dla najmłodszych oraz o oprowadzaniach anglojęzycznych dla obcokrajowców.

Nietypową propozycję, bo inscenizację pogrzebu Wezyra, przygotowało Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

- Będziemy inscenizować ważenie duszy, a dokładnie cały obrządek pośmiertny, który związany jest z wierzeniami starożytnych Egipcjan – powiedział w rozmowie z Radiem Eska Łukasz Bartkowiak z Muzeum Archeologicznego. Wszystko to oczywiście nawiązanie do najnowszej wystawy „20 lat w Sakkarze”.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się też wizyta w Muzeum Historii Poznania. Zwiedzający będą mogli wybrać się tam w sentymentalną podróż w czasie. Z projektora będą bowiem emitowane bajki dla dzieci z 1954 roku.

Kolejny raz w Noc Muzeów włączy się też Brama Poznania. Niestety w związku z remontem w tegorocznej edycji nie będzie możliwości zwiedzenie Muzeum Instrumentów Muzycznych.

Wyjątkowo wiele atrakcji przygotowano także poza murami muzeów. Tu choćby wycieczka „Byli Żydzi w Poznaniu”po Starym Mieście czy też pokaz strzyżenia i golenia brzytwą w Barber Shopie Adama Szulca na Ratajach.

Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 20 maja. Tego dnia w godzinach od 17 do północy z Madalińskiego na Stary Rynek będzie kursował zabytkowy tramwaj. Szczegółowy plan Nocy Muzeów możecie znaleźć TUTAJ.

Czytaj też: Juwenalia w Poznaniu 2017 – znamy już pierwsze gwiazdy koncertów!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 5 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 6 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 22 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 36 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy