PGA 2016 – wielkie święto fanów gier komputerowych w Poznaniu

Zdjęcie z artykułu: PGA 2016 – wielkie święto fanów gier komputerowych w Poznaniu Targi PGA odbędą się w dniach 21-23 października.; Urząd Miasta Poznania
Ilustracja do artykułu PGA 2016 – wielkie święto fanów gier komputerowych w Poznaniu

21 października na MTP rozpocznie się kolejna trzydniowa edycja targów Poznań Game Arena. W tym roku wystawcy przygotują aż 850 stanowisk dla graczy. Bilety są już dostępne w przedsprzedaży.

Poznań Game Arena to największe targi gier komputerowych i sprzętu dla graczy w Polsce. W dniach 21-23 października organizatorzy spodziewają się w tych dniach nawet do 80 tysięcy zwiedzających.

- To będzie największe PGA w historii. W tym roku zajmujemy 8 pawilonów. Dokładamy największą halę wystawienniczą, czyli pawilon numer 5. Dla porównania podam, że w 2008 roku całość ekspozycji PGA mieściła się w tym pawilonie. W tym roku to jest tylko jeden z kilku. Będzie też 850 stanowisk do gier, 150 wystawców, 3 dni niesamowitej rozrywki - zapowiada Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor targów Poznań Game Arena.

W trakcie Poznań Game Arena zwiedzający będą mogli nie tylko sprawdzić najświeższe tytuły na rynku gier wideo, ale też poznać najnowsze rozwiązania w dziedzinie sprzętu komputerowego i akcesoriów dla graczy. Na MTP pojawią się twórcy gier, producenci pecetów, laptopów i konsol. Nie zabraknie także youtuberów i profesjonalnych gamerów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i pracy.

Na targach pojawi się m.in. Microsoft ze swoimi konsolami Xbox One i One S, na których będzie można wypróbować najnowsze gry takie jak „Gears of War 4”, „Forza Horizon 3”, „FIFA 17” oraz dopiero zapowiadaną na ten rok grę na Xboxa „Dead Rising 4”.

Sony przygotuje specjalną strefę PlayStation VR, w której zaprezentuje gry w oparciu o system wirtualnej rzeczywistości – będzie można zagrać m.in. w „Rush of Blood”, „VR Worlds”, czy „Robinsona”. Za pomocą specjalnych okularów będzie można niemal całkowicie zanurzyć się w świecie wirtualnej rozgrywki.

LG na swoim stanowisku nie tylko będzie prezentować nowinki sprzętowe. Firma patronuje turniejowi „LG Tournament League of Legends”. Popularny "LoL" przyciąga liczne grono zawodników, którzy będą mogli zmierzyć się w dwudniowych zawodach. Cztery drużyny, wyłonione z eliminacji będą walczyć o nagrody z łącznej puli 40 tys. zł. Gracze będą też mogli zagrać o cenne nagrody w mniejszych turniejach.

PGA to także kilkanaście innych turniejów dla graczy. Uczestnicy zagrają m.in. w „Heartstone”, „FIFA 16” oraz w organizowany w Poznaniu już od 2005 r. turniej o znamiennej nazwie „Tekken Tej Tournament”.

Ceny biletów na PGA 2016

21 października to tzw. VIP Day. Wejściówki na targi tego dnia kosztują 120 zł. Bilety na sobotę (22 października) kosztują 30 zł, a na niedzielę (23 października) 25 zł – w przedsprzedaży ceny są o 5 zł niższe.

Dostępne w sprzedaży są także bilety rodzinne (min. 3 os. w tym 1 dziecko do lat 13) w cenie 25 zł (sobota) i 20 zł (niedziela).

Czytaj też: Otwarcie centrum Posnania uświetni Eva Longoria i promocje w sklepach

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Little Mix o wakacyjnej miłości! Only You podbije klubowe parkiety?

Little Mix o wakacyjnej miłości! Only You podbije klubowe parkiety?

Only You to tytuł nowej piosenki Little Mix! Wakacyjny kawałek powstał we współpracy z amerykańskim trio Cheat Codes!

3 godz. 36 min.
MUNDIAL 2018 w TVP - PLAN transmisji ONLINE i w TV [GDZIE, KIEDY, GODZINA]

MUNDIAL 2018 w TVP - PLAN transmisji ONLINE i w TV [GDZIE, KIEDY, GODZINA]

Gdzie, kiedy i o której oglądać Mundial 2018? Rozpiska transmisji wszystkich meczów do sprawdzenia na ESKA.pl

3 godz. 37 min.
POLSKA - KOLUMBIA 2018: TRANSMISJA. Gdzie i o której mecz Polski ONLINE i w TV?

POLSKA - KOLUMBIA 2018: TRANSMISJA. Gdzie i o której mecz Polski ONLINE i w TV?

Polska - Kolumbia 24.06.2018 to najważniejsze wydarzenie dnia! Gdzie i o której transmisja na żywo? Rozpiska transmisji na ESKA.pl

3 godz. 48 min.
MUNDIAL 2018 TERMINARZ - mecze 24.06.2018. Kto gra w niedzielę? [ROZPISKA]

MUNDIAL 2018 TERMINARZ - mecze 24.06.2018. Kto gra w niedzielę? [ROZPISKA]

Mundial 24 czerwca 2018 to przede wszystkim mecz Polska - Kolumbia! Kto jeszcze gra tego dnia na MŚ w Rosji?

3 godz. 59 min.

NIEZBĘDNIK KIBICA NA MISTRZOSTWA! SPRAWDŹ!Akcja partnerska

POKAŻ SWÓJ TALENT I WYGRAJ 20 000 ZŁ!Akcja partnerska
Ładuję newsy