Studenci Politechniki Poznańskiej sami postanowili rekrutować... licealistki! [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Studenci Politechniki Poznańskiej sami postanowili rekrutować... licealistki! [AUDIO, WIDEO] Niektóre dziewczyny się cieszyły inne... peszyły; Dominik Rutkowski, Radio ESKA Poznań
Ilustracja do artykułu Studenci Politechniki Poznańskiej sami postanowili rekrutować... licealistki! [AUDIO, WIDEO]

Wczoraj, 1 kwietnia studenci poznańskiej politechniki postanowili wybrać się do kilku szkół średnich, aby spotkać się z licealistkami! Przekonywali je, aby wybrały właśnie ich uczelnię. To akcja, która ma odczarować mit o tym, że na politechnice jest tylko garstka pań...

Studenci w kaskach pojawili się w poznańskich liceach. Rozdawali wszystkim napotkanym dziewczynom tulipany oraz... ulotki z kierunkami, jakie mogłyby podjąć na Politechnice Poznańskiej. To część akcji "Dziewczyny na politechnikę" organizowanej już od 7 lat. 

- Zmieniamy stereotyp o politechnice, że jest tylko dla mężczyzn. Ten odsetek kobiet na politechnice jest coraz wyższy, na  poznańskiej to już 40 procent. Więc ta akcja ma sens i przynosi efekty - mówi Jan Ziński z samorządu studentów Politechniki Poznańskiej. 

Akcji przyglądał się nasz reporter, Dominik Rutkowski. Posłuchajcie relacji: 

 

To jednak nie koniec akcji! 7 kwietnia w centrum wykładowo-konferencyjnym na Piotrowie odbędzie się "Dzień dla dziewczyn". Wszystkie panie, które wiążą swoją przyszlość z politechniką, będą mogły zapoznać się z kierunkami jakie można studiować na Politechnice. Odbędzie się też tradycyjny bieg w kaskach.

Zobacz także:

Motor Show Poznań 2016: Luksusowe samochody przyciągają poznaniaków! [AUDIO, WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

25 min
Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Kiedy i o której jest zakończenie roku szkolnego 2017?

Zakończenie roku szkolnego 2017 - kiedy uczniowie zaczną upragnione wakacje? Sprawdźcie na ESKA.pl

27 min
Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca - śmieszne wierszyki dla każdego taty!

Życzenia na Dzień Ojca już teraz na ESKA.pl Sprawdźcie najlepsze wierszyki dla każdego taty!

36 min
Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Nowa płyta Taylor Swift 2017: znamy pierwsze szczegóły

Czy Taylor Swift już po jednej płycie porzuca pop? Gwiazda nagrywa swój nowy album z rockmanami! Kiedy nastąpi premiera szóstego albumu autorki hitu Blank Space?

40 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy