Studenci Politechniki Poznańskiej sami postanowili rekrutować... licealistki! [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Studenci Politechniki Poznańskiej sami postanowili rekrutować... licealistki! [AUDIO, WIDEO] Niektóre dziewczyny się cieszyły inne... peszyły; Dominik Rutkowski, Radio ESKA Poznań
Ilustracja do artykułu Studenci Politechniki Poznańskiej sami postanowili rekrutować... licealistki! [AUDIO, WIDEO]

Wczoraj, 1 kwietnia studenci poznańskiej politechniki postanowili wybrać się do kilku szkół średnich, aby spotkać się z licealistkami! Przekonywali je, aby wybrały właśnie ich uczelnię. To akcja, która ma odczarować mit o tym, że na politechnice jest tylko garstka pań...

Studenci w kaskach pojawili się w poznańskich liceach. Rozdawali wszystkim napotkanym dziewczynom tulipany oraz... ulotki z kierunkami, jakie mogłyby podjąć na Politechnice Poznańskiej. To część akcji "Dziewczyny na politechnikę" organizowanej już od 7 lat. 

- Zmieniamy stereotyp o politechnice, że jest tylko dla mężczyzn. Ten odsetek kobiet na politechnice jest coraz wyższy, na  poznańskiej to już 40 procent. Więc ta akcja ma sens i przynosi efekty - mówi Jan Ziński z samorządu studentów Politechniki Poznańskiej. 

Akcji przyglądał się nasz reporter, Dominik Rutkowski. Posłuchajcie relacji: 

 

To jednak nie koniec akcji! 7 kwietnia w centrum wykładowo-konferencyjnym na Piotrowie odbędzie się "Dzień dla dziewczyn". Wszystkie panie, które wiążą swoją przyszlość z politechniką, będą mogły zapoznać się z kierunkami jakie można studiować na Politechnice. Odbędzie się też tradycyjny bieg w kaskach.

Zobacz także:

Motor Show Poznań 2016: Luksusowe samochody przyciągają poznaniaków! [AUDIO, WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

25 lipca 2017, 17:32
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

25 lipca 2017, 17:31
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

25 lipca 2017, 17:15
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

25 lipca 2017, 17:01
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy