BMX-y i street workout na placu Wolności - do Poznania zjadą zawodnicy z całej Polski

Zdjęcie z artykułu: BMX-y i street workout na placu Wolności - do Poznania zjadą zawodnicy z całej Polski Krajowa czołówka zawodników BMX opanuje Plac Wolności; fot. mat. prasowe
Ilustracja do artykułu BMX-y i street workout na placu Wolności - do Poznania zjadą zawodnicy z całej Polski

Aż dwie sportowe imprezy o charakterze ogólnopolskim odbędą się najbliższy weekend na placu Wolności. W sobotę centrum Poznania opanują siłacze, dzień później krajowa czołówka zawodników jeżdżących na BMX-ach.

Sportowy weekend na placu Wolności otworzą siłacze. Do rywalizacji staną najbardziej wysportowani ludzie w kraju. Zawodnicy będą rywalizować w niezwykle widowiskowych Siłowych Mistrzostwach Polski w Street Workoucie. Kobiety zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: podciąganie i pompki na poręczach. Na mężczyzn czekają natomiast cztery kategorie: muscle up, podciąganie, pompki na poręczach, pompki.

W niedzielę plac Wolności zapełni krajowa czołówka zawodników BMX. Wtedy też odbędą się pierwsze zawody cyklu o Puchar Polski BMX Mini Ramp. Zawody o tyle prestiżowe, że jedynie dwa miasta w Polsce mają przywilej ich organizacji. Oprócz Poznania jest to Białystok, gdzie zawody odbędą się w połowie września.

- Przewidujemy udział kilkuset zawodników z całego kraju, a rywalizacji będą towarzyszyć bezpłatne atrakcje dla wszystkich kibiców, którzy zdecydują się przyjść na plac Wolności i wspierać uczestników – zapowiada Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Na tym jednak nie koniec. W kolejnych dniach plac Wolności zamieni się w Plażę Wolności, a tam m.in. cykl warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu gimnastyki, street workoutu czy pole dance. Zwieńczeniem sportowego tygodnia będzie natomiast rozegrany również na placu Wolności turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.


Plan wydarzeń na placu Wolności:

27 maja
Siłowe Mistrzostwa Polski w street workoucie 
 

28 maja
Zawody BMX o Puchar Polski
 

29 maja – 1 czerwca
Warsztaty i strefa dla dzieci
 

2-4 czerwca
Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej.

Czytaj też:

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 16 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 17 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 33 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 47 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy