BMX-y i street workout na placu Wolności - do Poznania zjadą zawodnicy z całej Polski

Zdjęcie z artykułu: BMX-y i street workout na placu Wolności - do Poznania zjadą zawodnicy z całej Polski Krajowa czołówka zawodników BMX opanuje Plac Wolności; fot. mat. prasowe
Ilustracja do artykułu BMX-y i street workout na placu Wolności - do Poznania zjadą zawodnicy z całej Polski

Aż dwie sportowe imprezy o charakterze ogólnopolskim odbędą się najbliższy weekend na placu Wolności. W sobotę centrum Poznania opanują siłacze, dzień później krajowa czołówka zawodników jeżdżących na BMX-ach.

Sportowy weekend na placu Wolności otworzą siłacze. Do rywalizacji staną najbardziej wysportowani ludzie w kraju. Zawodnicy będą rywalizować w niezwykle widowiskowych Siłowych Mistrzostwach Polski w Street Workoucie. Kobiety zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: podciąganie i pompki na poręczach. Na mężczyzn czekają natomiast cztery kategorie: muscle up, podciąganie, pompki na poręczach, pompki.

W niedzielę plac Wolności zapełni krajowa czołówka zawodników BMX. Wtedy też odbędą się pierwsze zawody cyklu o Puchar Polski BMX Mini Ramp. Zawody o tyle prestiżowe, że jedynie dwa miasta w Polsce mają przywilej ich organizacji. Oprócz Poznania jest to Białystok, gdzie zawody odbędą się w połowie września.

- Przewidujemy udział kilkuset zawodników z całego kraju, a rywalizacji będą towarzyszyć bezpłatne atrakcje dla wszystkich kibiców, którzy zdecydują się przyjść na plac Wolności i wspierać uczestników – zapowiada Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Na tym jednak nie koniec. W kolejnych dniach plac Wolności zamieni się w Plażę Wolności, a tam m.in. cykl warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu gimnastyki, street workoutu czy pole dance. Zwieńczeniem sportowego tygodnia będzie natomiast rozegrany również na placu Wolności turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.


Plan wydarzeń na placu Wolności:

27 maja
Siłowe Mistrzostwa Polski w street workoucie 
 

28 maja
Zawody BMX o Puchar Polski
 

29 maja – 1 czerwca
Warsztaty i strefa dla dzieci
 

2-4 czerwca
Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej.

Czytaj też:

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Zamach na koncercie Ariany Grande: 19 osób nie żyje, 50 rannych

Atak terrorystyczny po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena 22.05.2017 - to prawdopodobny scenariusz kreślony przez brytyjską policję. Fakty są porażające - 19 ofiar śmiertelnych, blisko 50 rannych - w większości to dzieci i młodzież.  

2 godz. 11 min.
Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande - wybuch i ofiary śmiertelne! VIDEO

Koncert Ariany Grande w Manchester Arena zakończył się paniką - są ofiary śmiertelne i ranni - informuje brytyjska policja. Co się stało na Dangerous Woman Tour w Wielkiej Brytanii?

3 godz. 56 min.
Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna powraca z nową piosenką! Znamy już szczegóły dotyczące najnowszego singla wokalistki.

22 maja 2017, 17:32
To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

Gwiazda światowego formatu miała być gościem specjalnym Eurowizji 2017. O kim mowa?

22 maja 2017, 17:14
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy