Legia – Lech 2:0: Żenująco słaby Kolejorz gładko przegrał na Łazienkowskiej

Zdjęcie z artykułu: Legia – Lech 2:0: Żenująco słaby Kolejorz gładko przegrał na Łazienkowskiej Lech przegrał trzeci mecz z Legią w tym sezonie.; Elżbieta Skowron/sportowy-poznan.pl
Ilustracja do artykułu Legia – Lech 2:0: Żenująco słaby Kolejorz gładko przegrał na Łazienkowskiej

W meczu na szczycie polskiej Ekstraklasy piłkarze Kolejorza po bardzo słabym występie przegrali na Łazienkowskiej 0:2. Lechici w całym meczu nie byli w stanie stworzyć nawet jednej groźnej sytuacji pod bramką rywali.

Lech pod wodzą Nenada Bjelicy nie potrafi wygrywać najważniejszych meczów z najgroźniejszymi rywalami. Miał to zmienić środowy pojedynek na Łazienkowskiej z Legią, którego wynik może mieć bardzo duży wpływ na to, kto zostanie mistrzem Polski.

Wszyscy spodziewali się emocjonującego, zaciętego meczu, a tymczasem Legia wygrała go bardzo pewnie. Już w 7. minucie objęła prowadzenie po tym, jak Maciej Dąbrowski świetnie podał do Vadisa Odidji-Ofoe, a ten z ostrego kąta zaskoczył Matusa Putnocky’ego.

Wydawało się, że lechici rzucą się do odrabiania strat, ale nic takiego nie nastąpiło – w dalszym ciągu to gospodarze w pełni panowali na boisku i co rusz konstruowali groźne ataki. W 10. minucie w niezłej sytuacji strzelał Dominik Nagy, ale Putnocky złapał piłkę. Dwie minuty później na listę strzelców mógł wpisać się Guilherme, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Poznaniacy wydawali się bezradni – źle rozgrywali piłkę, niecelnie podawali, wszystko w ich grze wyglądało koszmarnie.

Pewne nadzieje na zmianę obrazu gry dał początek drugiej połowy. Już w 46. minucie na bramkę Arkadiusza Malarza strzelał Maciej Makuszewski, ale piłka przeleciała obok słupka.

Poznaniacy przeważali, ale nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. W 60. minucie Bjelica zdecydował się wpuścić na boisko Marcina Robaka, który zmienił bezbarwnego Radosława Majewskiego.

Zamiast jednak groźnych akcji dla Lecha, w 66. minucie bliski podwyższenia na 2:0 był Guilherme, ale jego strzał w idealnej sytuacji w ostatniej chwili zablokował Jan Bednarek. W 82. minucie Tomasz Jodłowiec podał piłkę z własnej połowy do wybiegającego na czystą pozycję Michała Kucharczyka, który sprytnie przelobował piłkę nad wychodzącym z bramki Putnockym i skierował piłkę głową do siatki.

2:0 oznaczało, że było już po meczu. Wszystko, na co było stać Lecha, to celne, lecz niespecjalnie groźne uderzenie z dystansu Makuszewskiego, które nie sprawiło większych kłopotów Malarzowi. Jako najlepsze podsumowanie słabej gry Lecha nie świadczy fakt, że był to jedyny celny strzał poznaniaków w tym spotkaniu.

Był to bez wątpienia najsłabszy mecz Lecha pod wodzą Bjelicy. Szkoda tylko, że akurat taki ważny. Po tej porażce Legia wskoczyła na fotel lidera, a Kolejorz spadł na trzecie miejsce.

- Rywale mieli dzisiaj zawodnika, który nie pasuje do tej ligi. Chodzi o Odjidję Ofoę, który wyrasta ponad naszą ekstraklasę. Nie wiedzieliśmy jak grać przeciwko niemu. Dzisiaj byliśmy słabsi od rywala. Legia wygrała zasłużenie – przyznał po meczu trener Lecha. - Odpowiedź na ostatnią porażkę z Arką Gdynia była dobra, dlatego myślę, że na tą przegraną odpowiemy na boisku. Wiadomo, że psychicznie jest ciężko, ale ta drużyna już wcześniej pokazała charakter – dodał.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 6. Odjidja-Ofoe, 83. Kucharczyk.

Żółte kartki: Guilherme, Radović, Odidja-Ofoe - Trałka, Tetteh.

Legia: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Tomasz Pazdan, Thibault Moulin - Guilherme (74. Michał Kucharczyk), Vadis Odidja-Ofoe, Dominik Nagy (64. Kasper Hamalainen) - Miroslav Radović (87. Michał Kopczyński).

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Maciej Wilusz, Volodymyr Kostevych - Łukasz Trałka, Maciej Gajos (87. Abdul Aziz Tetteh), Radosław Majewski (60. Marcin Robak) - Maciej Makuszewski, Dawid Kownacki, Mihai Radut (84. Paweł Tomczyk).