„Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: „Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO] Autorami piosenki są Michał Wiraszko i Adam Brzozowski.; KKS Lech Poznań/YouTube.com
Ilustracja do artykułu „Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO]

Z okazji przypadającego w tym roku 95-lecia Lecha Poznań Michał Wiraszko i Adam Brzozowski napisali wspólnie piosenkę dedykowaną klubowi i jego kibicom.

19 marca 1922 r. powstał klub o nazwie Lutnia Dębiec. Była to wtedy zwykła drużyna założona przez kolegów z katolickiego chóry. Dziś klub występujący pod nazwą KKS Lech Poznań to jeden z najbardziej utytułowanych w dziejach polskiej piłki nożnej.

Z okazji jubileuszu dwaj poznańscy muzycy – lider zespołu Muchy Michał Wiraszko oraz znany z występów w grupie Snowman Adam Brzozowski – nagrali wspólnie utwór pt. „Nie idziesz sam”. 

Zorientowani w tematyce muzyki w piłce nożnej wychwycą zapewne słowa "Wiem nie idziesz sam" i ich podobieństwo do granego i tłumnie śpiewanego przez kibiców Liverpoolu "You’ll never walk alone", pierwotnie wykorzystanego w musicalu „Carousel” z 1945 r.

Posłuchajcie:

Czytaj też: Gigantyczne zainteresowanie meczem na 95-lecie Lecha

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kocham Cię, Polsko!: Antek i jego dziecięcy debiut w TVP

Kocham Cię, Polsko!: Antek i jego dziecięcy debiut w TVP

W dziewiątym odcinku Kocham Cię, Polsko! będziemy mieli okazję cofnąć się do początków telewizyjnej kariery Antoniego Królikowskiego. Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

14 min
Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Kliczko vs Joshua 29.04.2017: transmisja. Gdzie i o której oglądać?

Walka Władimir Kliczko - Anthony Joshua to niesamowite emocje w wadze ciężkiej. Czy transmisja będzie dostępna? Gdzie obejrzeć walkę?

42 min
Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

28 kwietnia 2017, 17:01
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

28 kwietnia 2017, 16:43
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy