„Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: „Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO] Autorami piosenki są Michał Wiraszko i Adam Brzozowski.; KKS Lech Poznań/YouTube.com
Ilustracja do artykułu „Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO]

Z okazji przypadającego w tym roku 95-lecia Lecha Poznań Michał Wiraszko i Adam Brzozowski napisali wspólnie piosenkę dedykowaną klubowi i jego kibicom.

19 marca 1922 r. powstał klub o nazwie Lutnia Dębiec. Była to wtedy zwykła drużyna założona przez kolegów z katolickiego chóry. Dziś klub występujący pod nazwą KKS Lech Poznań to jeden z najbardziej utytułowanych w dziejach polskiej piłki nożnej.

Z okazji jubileuszu dwaj poznańscy muzycy – lider zespołu Muchy Michał Wiraszko oraz znany z występów w grupie Snowman Adam Brzozowski – nagrali wspólnie utwór pt. „Nie idziesz sam”. 

Zorientowani w tematyce muzyki w piłce nożnej wychwycą zapewne słowa "Wiem nie idziesz sam" i ich podobieństwo do granego i tłumnie śpiewanego przez kibiców Liverpoolu "You’ll never walk alone", pierwotnie wykorzystanego w musicalu „Carousel” z 1945 r.

Posłuchajcie:

Czytaj też: Gigantyczne zainteresowanie meczem na 95-lecie Lecha

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

25 lipca 2017, 17:32
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

25 lipca 2017, 17:31
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

25 lipca 2017, 17:15
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

25 lipca 2017, 17:01
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy