„Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: „Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO] Autorami piosenki są Michał Wiraszko i Adam Brzozowski.; KKS Lech Poznań/YouTube.com
Ilustracja do artykułu „Nie idziesz sam” – posłuchaj piosenki na 95-lecie Lecha Poznań [WIDEO]

Z okazji przypadającego w tym roku 95-lecia Lecha Poznań Michał Wiraszko i Adam Brzozowski napisali wspólnie piosenkę dedykowaną klubowi i jego kibicom.

19 marca 1922 r. powstał klub o nazwie Lutnia Dębiec. Była to wtedy zwykła drużyna założona przez kolegów z katolickiego chóry. Dziś klub występujący pod nazwą KKS Lech Poznań to jeden z najbardziej utytułowanych w dziejach polskiej piłki nożnej.

Z okazji jubileuszu dwaj poznańscy muzycy – lider zespołu Muchy Michał Wiraszko oraz znany z występów w grupie Snowman Adam Brzozowski – nagrali wspólnie utwór pt. „Nie idziesz sam”. 

Zorientowani w tematyce muzyki w piłce nożnej wychwycą zapewne słowa "Wiem nie idziesz sam" i ich podobieństwo do granego i tłumnie śpiewanego przez kibiców Liverpoolu "You’ll never walk alone", pierwotnie wykorzystanego w musicalu „Carousel” z 1945 r.

Posłuchajcie:

Czytaj też: Gigantyczne zainteresowanie meczem na 95-lecie Lecha

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dominika Gwit - MEM z Tańca z Gwiazdami. Ma do siebie dystans!

Dominika Gwit - MEM z Tańca z Gwiazdami. Ma do siebie dystans!

Dominika Gwit z Tańca z Gwiazdami na własnym memie. Internauci rozbawieni.

25 marca 2017, 17:29
Merida Waleczna - piosenki z bajki [program TV 25.03.2017]

Merida Waleczna - piosenki z bajki [program TV 25.03.2017]

Merida Waleczna to historia odważnej księżniczki, której podczas przygód towarzyszy świetna muzyka. Jaka? Piosenki z bajki już teraz na ESKA.pl

25 marca 2017, 16:33
Kiedy jest ZMIANA CZASU na letni? Kiedy przestawiamy zegarki w 2017?

Kiedy jest ZMIANA CZASU na letni? Kiedy przestawiamy zegarki w 2017?

Zmiana czasu 2017 jak zwykle przysparza problemów? Kiedy przestawiamy zegarki? Sprawdźcie zanim zaśpicie do szkoły lub pracy, jak przestawić zegarki z czasu zimowego na letni w 2017 roku.

25 marca 2017, 16:32
Skoki narciarskie 26.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie 26.03.2017 - Planica na żywo. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Skoki narciarskie w Planicy 26 marca to ostatni w tym sezonie konkurs indywidualny! Czy Kamil Stoch zdobędzie Kryształową Kulę? O tym przekonamy się oglądając transmisję na żywo w telewizji i internecie. Szczegóły na ESKA.pl

25 marca 2017, 13:31

Poznaj 12 ciekawostek o Poznaniu! Wygraj 120 zł na zakupy!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy