Survival Race w Poznaniu 2017 – ruszyły zapisy na ekstremalny bieg nad Maltą

Zdjęcie z artykułu: Survival Race w Poznaniu 2017 – ruszyły zapisy na ekstremalny bieg nad Maltą Na trasie Survival Race znajduje się wiele przeszkód.; materiały organizatorów
Ilustracja do artykułu Survival Race w Poznaniu 2017 – ruszyły zapisy na ekstremalny bieg nad Maltą

To bieg tylko dla prawdziwych twardzieli – w dniach 13-14 maja w Poznaniu znów zagości Survival Race, którego uczestnicy będą musieli zmierzyć się nie tylko z długim dystansem, ale też szeregiem przeszkód.

Survival Race to możliwość przeżycia emocjonującej przygody oraz sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie zaprojektowanym torze przeszkód osadzonym w miejskiej scenerii. W nowej edycji organizatorzy Survival Race przygotowali dla uczestników oraz kibiców biegu sporo niespodzianek. Najważniejszą z nich jest rozszerzenie imprezy na dwa dni, z rozbudowanym miasteczkiem festiwalowym oraz większą liczbą fal na trasie, co pozwoli na sprawniejszą organizację… i jeszcze więcej adrenaliny dla zawodników i kibiców.

W Poznaniu zawody zostaną rozegrane w dniach 13-14 maja nad Maltą. Podobnie jak w ubiegłych latach, biegi Survival Race odbędą się na trzech podstawowych dystansach, tak by umożliwić start wszystkim chętnym – bez względu na predyspozycje. Będą to:

STARTER – 3-kilometrowa trasa z min. 15 przeszkodami;
WARRIOR – 6-kilometrowa trasa z min. 30 przeszkodami
MACHINE – 12-kilometrowa trasa z min. 50 przeszkodami
ANIMAL – podwójna trasa MACHINE, czyli 24 km
MONSTER – potrójna trasa MACHINE, czyli 36 km.

Co roku najwięcej emocji wśród uczestników biegu wzbudzają przeszkody przygotowane przez organizatorów.

– Wśród przeszkód cieszących się największą popularnością na prowadzenie wybija się zdecydowanie Quarter Pipe, czyli gigantyczna, 4-metrowa rampa. W ubiegłym sezonie dużą frajdę sprawiła też zamieszczona na stoku Malta Ski 100-metrowa zjeżdżalnia Slip&Slide. W tym roku Survivalowcy będą musieli zmierzyć się m.in. z premierową Piramidą – zapowiada Dawid Lewandowski, organizator Survival Race.

Dwudniowy festiwal i nowa formuła Survival Race KIDS

W czasie survivalowego, majowego weekendu będzie aktywna Strefa Festiwalowa, uwzględniająca atrakcje rekreacyjne, rozszerzoną, foodtruckową strefę kulinarną, jak i wyzwania z nagrodami przygotowanymi przez organizatorów oraz sponsorów imprezy. Najmłodszych miłośników ekstremalnych wrażeń ucieszy z pewnością nowa formuła Survival Race KIDS, czyli mini toru przeszkód. Mogą wziąć w nim udział, po uprzedniej rejestracji, dzieci w wieku od 3 do 13 lat, na które czekają trzy trasy (KRASNAL, PIRAT i NINJA), dostosowane do grupy wiekowej uczestnika.

Starsi kibice będą mogli z kolei spędzić ciekawie czas w strefie targowej SPORT/FUN, gdzie zaprezentowane zostaną zajawkowe gadżety i usługi dla osób aktywnych, pasjonujących się sportem.

Bardzo ważnym aspektem biegu jest też jego cel charytatywny. W tym roku część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana na rzecz uczestniczki ubiegłorocznej edycji Survival Race, Marzanny Wieczorek, która jest podopieczną fundacji Avalon.

Survival Race Poznań 2017 – terminy i wpisowe:

W sobotę odbędą się biegi na 3, 12, 24 i 36 km. Na niedzielę zaplanowano bieg na 6 km.

Szczegółowa mapa trasy biegu zostanie udostępniona wkrótce na stronie biegu. Organizatorzy zachęcają do skorzystania – w ramach przygotowań do startu – z wirtualnego planu treningowego dostępnego na stronie wydarzenia bądź wzięcia udziału w treningach organizowanych przez partnerów wydarzenia na terenie Poznania.

Wpisowe w zależności od trasy kosztuje od 109 do 157 zł – są niższe, jeśli jednocześnie zgłosi się większa grupa zawodników.  

Więcej informacji na temat Survival Race, biletów na imprezę oraz treningów w Poznaniu można znaleźć na stronie www.survivalrace.pl lub na fanpage’u wydarzenia.

Czytaj też: W Poznaniu odbędzie się Bieg Enigmy – ruszyły zapisy

 

Zobacz podsumowanie ostatniego tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - ZAWODNICY, DATA, MIEJSCE, BILETY

KSW 40 - wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w jednym miejscu. Data, karta walk, transmisja w tv i online, PPV, wyniki walk - wszystko o kolejnej edycji KSW na ESKA.pl

5 godz. 10 min.
Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

Kungs - nowa piosenka More Mess hitem jak This Girl? [VIDEO]

More Mess to tytuł nowej piosenki Kungsa! Czy francuski producent swoim hitem porwie do tańca słuchaczy na całym świecie? Sprawdzamy na ESKA.pl!

5 godz. 11 min.
Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Powstanie Warszawskie 2017 - koncerty

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. 28 lipca w Parku Wolności odbędzie się koncert Moniki Borzym. Szczegóły na ESKA.pl

5 godz. 27 min.
Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017: transmisja ONLINE i TV. Gdzie i o której?

Mecz Astana - Legia 26.07.2017 to spotkanie 3. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie transmisja ONLINE i TV? Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz. 

5 godz. 41 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy