Pierogi

i

Autor: pixabay

Social media

Amerykański turysta niemal zemdlał z głodu. Uratowała go polska kuchnia!

2024-07-11 12:44

Polska kuchnia cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko wśród Polaków. Schabowe, żurek, gołąbki, pierogi czy bigos to dania, w których bardzo łatwo zakochują się turyści odwiedzający nasz kraj. Tym razem o mocy polskich specjałów przekonał się amerykański turysta!

Polska kuchnia. To ważny element naszej tożsamości kulturowej

Każde państwo na świecie ma w swojej kuchni coś wyjątkowego, co przykuwa nie tyle uwagę, co kubki smakowe turystów. Wszyscy znamy włoską pizzę czy makarony, grecką mousakę czy czeskie knedliczki. Polacy nie muszą się jednak wstydzić, nasza kuchnia również jest bogata w niezwykłe smaki. Schabowe, pierogi czy bigos potrafią być prawdziwym rarytasem dla podniebienia. Są również ważnym elementem tożsamości kulturowej. Przepisy są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nauka kultowych dań często wiąże się z pięknym czasem spędzanym w towarzystwie rodziców czy dziadków.

Uratowała go polska kuchnia. Kim jest Amerykanin?

Amerykański tik-toker Gabe Escobar zasłynął z publikowania treści podróżniczych. Ma na swoim koncie zarówno kraje europejskie, jak również miejsca na innych kontynentach, na przykład w Australii. Twórca jest żądny wspomnień. O swoich przygodach chciałby opowiadać swoim wnukom. Potomkowie tik-tokera z pewnością usłyszą kiedyś historię o Polsce, a właściwie polskiej kuchni!

Sonda
Które pierogi lubisz najbardziej?

Amerykański tik-toker zachwycił się polskimi pierogami

Twórca na swoim filmie z Krakowa poinformował, że jedynym polskim daniem, które zna są pierogi. Dodatkowo przekazał, że jest na granicy omdlenia z głodu. Jak na prawdziwego turystę przystało Amerykanin wpisał w Googlu Maps pierogi, po czym skierował się do "Pierogarni Krakowiacy". Gabe Escobar zamówił brzoskwiniową lemoniadę oraz pierogi z wieprzowiną, kapustą i cebulą. Otrzymał osiem pierogów okraszonych smażoną cebulką i szczypiorkiem. Amerykaninowi zaimponowała miękkość ciasta pierogowego. Tik-toker stwierdził, że to idealna kuchnia domowa, która zapełnia brzuch i wpędza nas w pozytywny nastrój. Na koniec dodał, że chciałby spróbować pierogów przygotowanych przez czyjąś babcię. Namawiajcie swoje i wysyłajcie zaproszenia na staropolski obiad do Gabe Escobara, być może wpadnie właśnie do Was!

Nowa restauracja na MTP. Co można tutaj zjeść? Sprawdź!

QUIZ. Pierogi na polskim stole - Pierwsze pytania są proste, potem zaczynają się "schody"

Pytanie 1 z 11
Nazwa "ruskie pierogi" nawiązuje do Rosji, czy do Rusi, historycznego obszaru dzisiejszej Ukrainy i Białorusi?
Listen on Spreaker.