Sport

Biegacze opanowali Tarnowo Podgórne. Tysiące zawodników na starcie Biegu Lwa!

2024-05-18 21:42

Bieg Lwa to jedna z większych imprez biegowych w Wielkopolsce. Jest ona niezwykła także z uwagi na porę! Zazwyczaj biegi obywają się popołudniami, w przypadku Biegu Lwa najważniejsze zmagania odbywają się wieczorem! Frekwencja jak co roku była bardzo wysoka - na starcie półmaratonu oraz biegu na 10 km stanęło trzy tysiące zawodników!

Tarnowo Podgórne: Tysiące biegaczy na starcie Biegu Lwa!

Fundacja Bieg Lwa powstała w 2018 roku, wcześniej działa pod szyldem Stowarzyszenia Grand Prix Poznania (aktualnie Fundacja Krok do Natury – organizator największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL) oraz Stowarzyszenia Bieg Lwa.

Pomysł zorganizowania Biegu Lwa jako wydarzenia biegowego innego niż wszystkie, narodził się w głowie Piotra Modzelewskiego podczas treningu na nowo budowanej Zachodniej Obwodnicy Poznania. Miało to być huczne otwarcie obwodnicy, połączone z półmaratonem i kilkoma innymi biegami, koncertem i rodzinnym EXPO. Niestety po drugiej stronie trafił na opór nie do pokonania. Zwrócił się więc z tym pomysłem do Wójta Tarnowo Podgórne i po przekonującej rozmowie zyskał przychylność władz gminy, które do dziś są mocno zaangażowane w organizację imprezy. Do pomocy w przygotowaniach zaprosił grupę przyjaciół, bardzo kreatywnych ludzi, z których każdy wniósł swoje pomysły. I tak przez kolejne lata Bieg Lwa nabierał dzisiejszego kształtu.

W sobotę, 18 maja odbyła się kolejna edycja biegu. Od rana odbywały się biegi dla dzieci, o 18.00 odbył się bieg na 10 km, natomiast o 20.00 na starcie stanęli zawodnicy którzy pokonali dystans półmaratonu.

ZOBACZ WYNIKI BIEGU LWA!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!