Lech Poznań przegrał z Pogonią Szczecin 0:4

Autor: Przemysław Szyszka/Lech Poznań Lech Poznań przegrał z Pogonią Szczecin 0:4

Czarny dzień dla Kolejorza! Mecz z Pogonią największą porażką od lat!

2020-12-17 8:59

Najpierw wiadomość o śmierci wieloletniego pracownika klubu, a następnie salwa bramek od Pogoni Szczecin. Wczorajszy się nie był łatwy dla piłkarzy Dariusza Żurawia.

Wczorajszy dzień był dla piłkarzy Lecha niezwykle ciężki. Najpierw spadła na nich wiadomość o śmierci byłego piłkarza i wieloletniego pracownika klubu, a następnie nawałnica bramek ze strony Pogoni Szczecin.

Klub poinformował wczoraj o śmierci byłego piłkarza i wieloletniego pracownika klubu, Eugeniusza Głozińskiego. "Człowiek instytucja" mówili o nim koledzy z pracy. Zawodnicy Lecha wyszli na mecz z czarnymi opaskami, a początek spotkania z Pogonią poprzedziła minuta ciszy. Sam mecz nie był łatwą przeprawą dla Kolejorza.

Już w trzeciej minucie padła samobójcza bramka kapitana zespołu, Thomasa Rogne. Wynik podwyższył Sebastian Kowalczyk, a tuż przed przerwą Kamil Drygas wykorzystał kontrowersyjny rzut karny podyktowany przez sędziego. Gwóźdź do trumny w tym spotkaniu wbił już w końcówce spotkania Tomas Podstawski, podwyższając wynik na 4:0 dla gości.

Nie wychodziło kompletnie nic. Pogoń była zdeterminowana. U nas widać, że głowy były tam gdzie nie powinny. Musimy to przejść, przełknąć. Mamy jeszcze mecz do końca i musimy to wszystko pozbierać i myśleć co dalej

mówił po meczu trener Kolejorza, Dariusz Żuraw. Wynik meczu z Pogonią był największą porażką Lecha przy Bułgarskiej od szesnastu lat.