Susza / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Susza / zdjęcie ilustracyjne

Największa od 50 lat SUSZA! Skutki najbardziej odczuwalne m.in. w Wielkopolsce!

2020-04-07 15:37

To bardzo złe informacje nie tylko dla rolników, ale tak naprawdę dla wszystkich mieszkańców wielkopolski. Synoptycy przewidują, że w najbliższym czasie zmagać będziemy się z potężną suszą. Przeczytajcie więcej na stronie ESKI POZNAŃ.

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk na antenie Radia Plus zapowiedział, że Polskę może czekać wiosna z bardzo małą ilością opadów. Oznacza to, że należy więc spodziewać się suszy – największej od 50 lat. Według specjalistów, najbardziej narażone są województwa:

  • wielkopolskie,
  • kujawsko-pomorskie,
  • lubuskie,
  • lubelskie,
  • dolnośląskie,
  • opolskie,
  • śląskie.

Susza: Konsekwencje mogą być ogromne

Zdaniem specjalistów konsekwencje suszy w Polsce mogą być bardzo odczuwalne dla mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o ceny żywności. Jeśli przez najbliższe tygodnie nie pojawi się deszcz, gleba nie będzie gotowa na zasiewy. Nie pomagają również przymrozki, które w wielu regionach Polski wciąż się zdarzają. Taki stan – zdaniem specjalistów - spowoduje niskie plony i drastyczne podwyżki cen w sklepach.

>> Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

To jednak nie jedyny problem. Konsekwencją suszy mogą być także pożary, zanieczyszczenia i suche powietrze. Te prowadzić mogą między innymi do poważnych chorób dróg oddechowych. Brak opadów stworzy też sprzyjające warunki dla rozwoju szkodników, które mogą zaatakować niektóre uprawy.

Posłuchaj, czy maseczki chronią przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sonda
Czy w czasie pandemii boisz się o swoje zwierzęta?

ZOBACZ TAKŻE:

Podwójna Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 135! #2xGoraca20 - lista hitów ESKI 05.04.2020