samochód

i

Autor: Canva Samochód Audi

Motoryzacja

Dlaczego kierowcy skręcają koła po zaparkowaniu auta? Zdania są podzielone!

Jak to zwykle w Polsce bywa, ile ludzi, tyle opinii i tak jest w tym przypadku. Są dwie grupy kierowców. Ci, którzy parkując zostawiają koła wyprostowane i ci, którzy po zaparkowaniu auta je skręcają. W tym wypadku obydwie grupy mają rację, jednak jedna z nich ma już coraz mniej argumentów. Dlaczego?

Jak parkować samochód?

Są dwie szkoły parkowania auta. Zostawiać je z wyprostowanymi kołami, czy ze skręconymi? Jedni i drudzy mają swoje racje. Jednak jak to jest naprawdę? Okazuje się, że jedna ustępuje drugiej metodzie przez nowe technologie. Dzisiaj nie trzeba już się obawiać, że nie zadziała hamulec ręczny, więc na wzniesieniu skręcenie kół nie jest potrzebne.

Dlaczego warto skręcać koła po zaparkowaniu?

Po pierwsze, dlatego, że to nie szkodzi samochodowi. Jeśli w ten sposób zaparkowaliśmy, nie musimy prostować kół, no chyba, że mamy starsze auto. Jeśli mamy jednak starszy samochód i parkujemy na wzniesieniu, dla bezpieczeństwa możemy oprócz zaciągnięciu hamulca, także skręcić koła, by się auto nie stoczyło.

Dlaczego warto pozostawić koła proste?

W nowszych modelach samochodów zabezpieczenia są tak duże, że nie ma możliwości, by samochód zjechał nam z górki, a i wyprostowane koła wyglądają bardziej estetycznie. Jednak to, jak zostawiasz koła na postoju zależy od ciebie i tego, jakie auto posiadasz.

Zobaczcie zdjęcia z tegorocznego Motor Show!

Ulewa w Zamościu. Policjant wyniósł kobietę z zalanego samochodu

Jak dobrze znasz marki samochodów? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Na kluczyku widzisz znaczek samochodu:
LEXUS