Dodatkowe miejsce na wyświetlaczach. Będzie 10 zł za litr paliwa? Mamy komentarz Orlenu

i

Autor: Canva/Twitter

Dodatkowe miejsce na wyświetlaczach. Będzie 10 zł za litr paliwa? Mamy komentarz Orlenu

2022-06-03 9:22

Internet obiegła informacja, że stacje paliw przygotowują się na kolejne, spore podwyżki cen. Dokładnie chodzi o tzw. pylony, czyli wyświetlacze, które pokazują aktualną cenę za litr. Według krążących po sieci informacji, te są dostosowywane do tego, aby móc za chwilę wyświetlać cenę 4-cyfrową, czyli powyżej 10 zł. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PKN Orlen.

W sieci można znaleźć kilka informacji o tym, że na stacjach paliw Orlen szykuje się prawdziwa rewolucja. Tak zwane pylony, czyli kilkumetrowe wyświetlacze mają być dostosowywane do tego, aby lada moment móc wyświetlać 4-cyfrowe ceny powyżej 10 zł za litr paliwa. Portal epoznan.pl opisał taki przypadek. - Nasz Czytelnik będąc na stacji paliw OKN ORLEN przy ulicy Krzywoustego w Poznaniu zwrócił uwagę, że na wyświetlaczach informujących o cenie paliwa jest miejsce na dodatkową cyfrę z przodu – czytamy na portalu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PKN Orlen.

Dron - nowa broń policjantów do walki z piratami drogowymi

Nowe wyświetlacze na stacjach. 10 zł za litr? Komentarz PKN Orlen

Skontaktowaliśmy się z zespołem prasowy PKN Orlen, aby dowiedzieć się, czy faktycznie stacje przygotowywane są na spore podwyżki cen paliw. Otrzymaliśmy w tej sprawie oficjalne stanowisko.

Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnym przepisami. Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie, ale w tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową, która wchodzi w życie 1 lipca 2022 r. W związku z tym dotychczasowe pylony o wysokości 8 metrów zostaną wymienione na niższe, 6-metrowe i na nich nie będzie możliwości prezentacji dodatkowych informacji - przekazał nam Zespół Prasowy PKN Orlen.

Jakie pomysły mają rządzący aby obniżyć koszty paliwa? Posłuchaj #podcastu!

Listen to "Pomysły na obniżenie cen paliw" on Spreaker.