Autobus MPK Poznań

i

Autor: fot. MPK Poznań/mat.pras.

Dokumenty, torby, smartfony, portfele i klucze - to najczęściej gubią pasażerowie

2021-01-21 7:53

Torby, klucze, smartfony, portfele. W ubiegłym roku do Biura Rzeczy Znalezionych MPK Poznań trafiło około 800 rzeczy. 40 proc. z nich wróciło do właściciela. MPK apeluje do pasażerów: Wysiadając z autobusu lub tramwaju, pamiętajcie o zabraniu przewożonych rzeczy!

Nie ma tygodnia, aby do Biura Rzeczy Znalezionych MPK Poznań nie trafiały rzeczy pozostawiane przez nieuwagę w tramwajach i autobusach. Przywożone są z zajezdni, gdzie pojazdy kończą codzienne kursy, z Punktów Nadzoru Ruchu znajdujących się przy pętlach na „końcówkach” tras albo są przynoszone przez pasażerów, którzy je odnaleźli.

Co najczęściej gubimy? Dokumenty (w tym legitymacje i karty PEKA), torby, smartfony, portfele i klucze. W czasie gdy dzieci i młodzież uczęszczały do szkół – na pierwszym miejscu zdecydowanie znajdowały się worki z odzieżą i obuwiem do zajęć WF.

Z uwagi na liczbę pozostawianego w pojazdach bagażu, jeszcze raz apelujemy: Wysiadając z tramwaju lub autobusu pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie przewożone rzeczy. Jeśli jednak stanie się inaczej – nie załamuj się. Jeśli uczciwy znalazca przekaże odnaleziony przedmiot prowadzącemu pojazd albo pracownikowi Punktu Nadzoru Ruchu, jeżeli kierowca lub motorniczy sam odkryje zgubę po zakończeniu kursu, a nawet jeśli zostanie ona odnaleziona dopiero przez obsługę zajezdni czy firmę sprzątającą - taka rzecz jest przekazywana do Biura Rzeczy Znalezionych. Jest to zatem podstawowe miejsce, w którym należy szukać swoich, zagubionych w pojazdach MPK Poznań, rzeczy.

Zimowe ćwiczenia żołnierzy

Warto wiedzieć, że jeśli znajdziemy w pojeździe cudzą rzecz należy to zasygnalizować prowadzącemu pojazd.

Jeśli podczas oględzin znalezionej rzeczy dostarczonej do Biura uda się ustalić nazwisko i adres właściciela – pracownik postara się z nim skontaktować. Jeśli się to nie uda – po trzech dniach znalezione dowody osobiste lub paszporty przekazywane są do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, karty płatnicze – do właściwego banku, a karty PEKA do Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Wydanie rzeczy z Biura następuje pod warunkiem uiszczenia opłaty manipulacyjnej - za przechowywanie, utrzymanie rzeczy w należytym stanie oraz poszukiwanie i powiadomienie właściciela - w wysokości 5 zł).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy 500 plus w czasach koronawirusa powinno być zlikwidowane?