Katarzyna Bonda

i

Autor: AKPA

Festiwal Kryminałów Granda już w ten weekend. Czy fani kryminałów mogą liczyć na dreszczyk emocji?

Stolica Wielkopolski miastem kryminałów już po raz ósmy. Tegoroczny festiwal rozpocznie się 23 września i potrwa do 25 września. Miłośnicy książek o śledztwach i tajemniczych zbrodniach będą mogli spotkać się między innymi z Katarzyną Bonda, czy Wojciechem Chmielarz.

Mistrzowie i mistrzynie kryminalnego pióra

Miejscem tegorocznych festiwalowych wydarzeń będzie Dom Studencki Hanka znajdujący się przy alei Niepodległości 26. Wstęp jest wolny, jednak na niektóre atrakcje obowiązują zapisy. Szczegół znaleźć można na stronie www.festiwal-granda.pl. Do zaproszonych gości na Festiwalu Kryminałów Granda należy między innymi nazywana „królowa polskiego kryminału” Katarzyna Bonda. Z autorką popularniej serii „Hubert Meyer – psycholog śledczy” można będzie się spotkać o godz. 20:00 w sobotę. Uczestniczką festiwalu będzie również Magdalena Grzebałkowska mająca na swoim koncie dwukrotną nominację do Nagrody Literackiej „Nike”.  Spotkanie autorskie odbędzie się o godz. 18:30 w sobotę.

Do męskiej części zaproszonych pisarzy należy Max Czornyj, któremu sławę przyniosły książki o komisarzu Eryku Deryle. Porozmawiać z autorem będzie można w sobotę o godz. 13:00. Gościem będzie również dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru Wojciech Chmielarz. Na podstawie jego powieści „Żmijowisko” nakręcono w 2019 roku serial dla Canal+ Polska. Spotkanie z pisarzem o godz. 16:30 w piątek.

Literacka fikcja, a wiedza naukowa

Kryminalna herbatka z Ryszardem Ćwirlejem i jego gośćmi, wykład „Czy każdego przestępcę można wykryć”? poprowadzony przez dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Piotra Herbowskiego. Na kryminalnym Festiwalu Granda będzie można również poszerzyć wiedze o nowinki i ciekawostki z tematyki badań sądowych i detektywistycznych. Odbędą się również warsztaty pisarskie dla dzieci od szóstego roku życia z Maxem Czornej w niedziele o godz. 11:50 oraz dla nieco starszych uczestników z Robertem Małecki w sobotę.

Sonda
Jesteś fanem kryminałów?