
TOP 10 miejsc, które warto odwiedzić będąc w te wakacje w Poznaniu
Źródło: Pixabay

Teatr Wielki
To miejsce trzeba odwiedzić. Teatr Wielki powstał według projektu Maxa Littmanna z monachijskiej pracowni Heilmann und Littman w przeciągu 18 miesięcy jako nowa siedziba Teatru Miejskiego, który mieścił się dotychczas w przestarzałym budynku Arkadii. Dodatkowo na przeciwko teatru są widoki na malowniczy Park Mickiewicza, od którego także warto zajrzeć.
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Zamek Cesarski
Zamek Cesarski w Poznaniu, obecnie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu – najważniejsza budowla Dzielnicy Cesarskiej, powstała dla ostatniego cesarza niemieckiego i króla Prus Wilhelma II. Dodatkowo jest to miejsce wielu wystaw.
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Palmiarnia
Palmiarnia Poznańska znajduje się w Parku Wilsona i jest najstarszym oraz największym tego typu ogrodem w Polsce, a nawet jednym z najstarszych w Europie! Marzyliście kiedyś, by na własne oczy zobaczyć palmę, krzewy ananasa, kakaowiec lub hibiskus? Wszystko to i wiele więcej możecie obejrzeć w Palmiarni Poznańskiej. Naprawdę warto się tam wybrać.
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Palmiarnia
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Palmiarnia
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Stary Rynek
O Starym Rynku w Poznaniu usłyszała cała Polska. Najpierw za sprawą słynnego remontu, a potem przez awarię koziołków. Centralny plac lokowanego w 1253 r. na lewym brzegu Warty miasta został wytyczony na planie kwadratu o boku 141 m. Pod względem wielkości rynek staromiejski w Poznaniu jest trzecim w Polsce: po krakowskim i wrocławskim. Tak czy inaczej poznański rynek trzeba zobaczyć.
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Stary Rynek
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Stary Rynek
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu
Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu – jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra, położona na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Niesamowite, prawda?
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Park Wilsona
Park Wilsona w Poznaniu jest zabytkowym parkiem w stolicy Wielkopolski. Ten klimatyczny obszar znajduje się na Łazarzu, na obszarze jednostki pomocniczej Osiedle Św. Łazarz. Co ciekawe do 1925 roku, park funkcjonował, jako Ogród Botaniczny. Park znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z Palmiarnią.
Źródło: Wikipedia

Jezioro Maltańskie
Nazwa jeziora pochodzi od kawalerów maltańskich, czyli rycerzy z zakonu joannitów, którzy mieli tu swoją siedzibę, kościół i hospicjum. Jezioro, na którym odbywa się wiele ważnych regat kajakarskich i wioślarskich, powstało w 1952 r. poprzez spiętrzenie wód rzeki Cybiny i ma powierzchnię 64 ha. Tor regatowy (jeden z najlepszych w Europie) ma 2190 m długości i 170-400 m szerokości - informuje strona miasta. Koniecznie musicie pójść tam na spacer.
Źródło: Agnieszka Janiszewska

Zamek Królewski
Zamek Królewski w Poznaniu – rezydencja królewska w Poznaniu, wzniesiona prawdopodobnie w XIII w. przez Przemysła II, następnie wielokrotnie rozbudowywana. Mało tego, zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. Jeżeli jesteś w Poznaniu pierwszy raz, koniecznie musisz odwiedzić ten obiekt.
Źródło: Wikipedia

Brama Poznania ICHOT
Brama Poznania opowiada o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej. Nie znajdziecie tu muzealnych eksponatów. Przedstawiamy naszą historię w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła - podano na stronie obiektu. Koniecznie odwieźcie to miejsce.
Źródło: Wikipedia

Park Cytadela z Muzeum Uzbrojenia
Park Cytadela ma bogatą historię. Do XIX wieku wzgórze z malowniczo położoną wsią Winiary, które zostało przekształcone w potężny fort. Po wojnie utworzono tu rozległy park będący jednym z ulubionych miejsc wypoczynku i rekreacji poznaniaków W pozostałościach twierdzy mieści się Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii „Poznań” - podano na stronie poznan.travel.pl. Dlatego nie powinno zabraknąć tego miejsca na mapie z punktami "must see".
Źródło: Wikipedia
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...