
TOP10 najpiękniejszych pałaców w Wielkopolsce. Byłeś tam?
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac Radolińskich w Jarocinie
Przyznajcie, że ten pałac wygląda jak z bajki? Prace przy budowie nowej siedziby, według projektu z 1847 r. wybitnego architekta Fryderyka Augusta Stülera, podjął Emeryk Władysław Radoliński, od 1836 r. hrabia pruski, od 1840 r. szambelan królewski, który podjął również starania o utworzenie ordynacji, uwieńczone sukcesem w 1866 r. Realizatorem prac był budowniczy z Krotoszyna, Karol Wirtemberg - wyjaśnia serwis region wielkopolska. Jarocin leży około 70 km na południowy wschód od Poznania, przy trasie do Kalisza.
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac w Drzeczkowie
Ten budynek wygląda jak sceneria baśni! Pałac w Drzeczkowie powstał w 1869 roku za sprawą Ferdynanda von Leesen. Po nim dobra przejął syn Maciej, a następnie wnuk Horst von Leesen - czytamy na portalu region wielkopolska.
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac w Będlewie
To sceneria rodem z filmu kostiumowego o księżniczkach, a jednak taki obiekt można zobaczyć w Wielkopolsce, a dokładnie w Będlewie. W 1866 r., z inicjatywy Bolesława Potockiego, ożenionego z Heleną z Kwileckich, podjęte zostały prace budowlane przy wznoszeniu nowej, okazałej rezydencji w stylu romantycznego, malowniczego gotyku w typie angielskim - czytamy na region wielkopolska.
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac w Dobrzycy
Klasycystyczny pałac położony w południowo-wschodniej części Dobrzycy. Co ciekawe, wybudowany został w latach 1798–1799 przez czołowego architekta epoki klasycyzmu, twórcy między innymi pałacu w Śmiełowie i pałacu w Lubostroniu, Stanisława Zawadzkiego dla adiutanta i szefa kancelarii wojskowej króla Stanisława Augusta, generała Augustyna Gorzeńskiego.
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac w Czempiniu
Piętrowy pałac wybudowany w 1739 z wykorzystaniem murów z XVII w., w stylu barokowym na planie prostokąta, kryty blaszanym dachem czterospadowym. Od frontu dwupiętrowy ryzalit z pilastrami zwieńczony półkolistym frontonem... Zobaczcie jak wspaniale się prezentuje!
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac w Gułtowach
W średniowieczu było to dziedzictwo Grzymalitów, od początku XVI do schyłku XVII w. - rodu Leszczyców Gułtowskich. Na przełomie XVII i XVIII w. wzmiankowani są Łukomscy oraz Soboccy, po nich Skaławscy herbu Nałęcz. W 1 połowie XVIII w. właścicielami Gułtów zostali Słuccy - dowiadujemy się z serwisu.
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac w Goli
Niezwykły obiekt położony w malowniczym otoczeniu przyrody. Wzmiankowana była w przekazach pisanych już na początku XIV w. W 1 połowie XIV w. należała do komesa Mikołaja, właściciela Gostynia, w późniejszych czasach do rodziny Golakich, którzy pozostawali tutaj do XVI w.
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac biskupów poznańskich w Ciążeniu
Ciążeń w powiecie słupeckim w gminie Lądek, dawna posiadłość biskupstwa poznańskiego, położony jest nad Wartą. Zobaczcie na ten budynek... Dostojna konstrukcja i mnóstwo okien! Obiekt robi fenomenalne wrażenie.
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac w Bugaju
Pałac powstał na początku lat 20. XX w. w miejscu dawnego dworu szlacheckiego. Autor przebudowy nie jest znany. Od 1890 do 1939 r. majątek należał do rodziny Czarneckich. Hrabia Józef Czarnecki rozbudował dwór o wyższy człon północny uzyskując rezydencję o bardzo klasycystycznej formie. - podano na portalu.
Źródło: regionwielkopolska.pl

Pałac w Czerniejewie
To niezwykle piękny pałac. Rezydencja Lipskich, a następnie Skórzewskich w Czerniejewie (miasto gminne, powiat gnieźnieński) należy do najcenniejszych klasycystycznych rezydencji w Wielkopolsce, tym bardziej, że przetrwała do naszych czasów w niezmienionym niemal kształcie.
Źródło: regionwielkopolska.pl
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...