Te rzeczy rozumieją tylko urodzeni w latach 90-tych!
Jeśli urodziliście się w latach 90-tych, z pewnością pamiętacie wiele ciekawych rzeczy o których dziś już nikt nie pamięta! Jeśli więc chcecie cofnąć się w czasie, zapraszamy do naszej galerii w której przypominamy rzeczy sprzed lat, które miał chyba każdy a dziś nie ma już ich niemal nikt!
Te rzeczy rozumieją tylko urodzeni w latach 90-tych!
Urodziliście się w latach 90? Na pewno pamiętacie te rzeczy! Sprawdźcie w naszej galerii i przypomnijcie sobie bez czego w dzieciństwie nie było życia!
Kaseta magnetofonowa
Nasze zestawienie otwieramy od kaset magnetofonowych. Były to kasety o standardowych wymiarach zawierająca taśmę magnetyczną i przeznaczona do magnetofonów kasetowych.
Kasety magnetofonowe należały niegdyś – obok płyt gramofonowych – do najpopularniejszych nośników dźwięku, a przed upowszechnieniem się dyskietek – jako nośnik danych. Używane były jako pamięć masowa w popularnych komputerach 8-bitowych jak: Atari, Commodore 64, ZX Spectrum, Timex, Amstrad CPC.
Dyskietka
Popularna kiedy dyskietka to nic innego jak dysk wymienny, przenośny nośnik magnetyczny o niewielkiej pojemności, umożliwiający zarówno odczyt, jak i zapis danych.
Jako pierwsze pojawiły się dyskietki 8-calowe. Następnie zaczęto stosować dyskietki 5¼-cala o pojemności 360 kB (DD – podwójna gęstość; bardzo często ówczesne napędy potrafiły formatować na 180 kB lub nawet mniej), a następnie 1,2 MB (HD – wysoka gęstość; istniały programy, które potrafiły formatować je na 1,4 lub nawet 1,6 MB).
Firma Sony produkowała 3,5-calowe dyskietki od 1981, a ich rekordową sprzedaż zanotowała w 2002, gdy nabywców znalazło ponad 47 mln sztuk. Od tamtego czasu sprzedaż malała, aż do wielkości 12 mln dyskietek w 2009. W tym samym roku Sony zaprzestała produkcji napędów do tego typu nośników.
Game Boy
Tę konsolę chciał mieć każdy! Jednak niestety nie każdy ją miał! Najczęściej młody człowiek musiał się zadowolić podróbką konsoli, której do oryginału było bardzo daleko!
Little Pony
Zabawki z serii Little Pony były marzeniem wielu dziewczynek na początku XXI wieku. Były one niezwykle popularne wśród dziewczynek. Dziś są już zdecydowanie zapomniane
Nokia 3310
W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tego telefonu. Niezniszczalny!
Paszport Polsatu
Paszport Polsatu był niczym innym jak programem lojalnościowy telewizji Polsat, którego charakterystycznym elementem były książeczki imitujące paszporty. Paszport Polsatu oceniany jest jako jedna z pierwszych z tego typu i największa akcja promocyjna i najpopularniejsza marketingowa zabawa w historii polskiej telewizji.
Paszport Polsatu z czasem zaczęto określać jako kultowy, co tłumaczy się nostalgią za latami 90. Zyskał także wartość kolekcjonerską. Mimo zastrzeżenia przez Polsat, że książeczka nie posiada wartości handlowej, na aukcjach osiąga ceny od kilkudziesięciu do 300 zł.
Płyty CD
Dziś z płytami spotykamy się coraz mniej, jednak kiedyś służyły one głównie do słuchania muzyki. I nic w tym dziwnego, w końcu krążki te nadal są tak sprzedawane. Jednak 15-20 lat temu służyły one głównie do nielegalnego kopiowania muzyki.
Walkman
W czasach gdy muzyki słuchamy z telefonów kto jeszcze Walkmany!
Dla niewtajemniczonych - walkman to przenośny, zminiaturyzowany odtwarzacz kaset magnetofonowych, odporny na wstrząsy. Większość modeli nie posiadała głośników, lecz istnieją również wyjątki z małym głośnikiem umożliwiającym słuchanie bez użycia słuchawek.
Pistolet na kapiszony!
Kto pamięta? Pistolet, który po prostu robił dużo hałasu!
Złote myśli
Pamiętacie? Na pierwszej stronie zadawało się pytania, następnie "złote myśli" przekazywało się znajomym, który pod wybraną liczbą odpowiadali na pytania!
rozwiń#TodaysKidsWillNeverKnow I still don't get the point of the game.... pic.twitter.com/2wXVRZiybz
— KidsWillNeverKnow (@TodayKidsWont) June 3, 2016
Gra Saper
Pamiętacie? Graliście?
Buty na WF
Pamiętacie? Mieliście taki czy podobne?
Oranżada w proszku
Służyła do rozrabiana w wodzie. Jednak mało kto ją tak sporządzał. Wszyscy jedli ją "na sucho"
Pistolet na kulki
Kolejna groźna broń. Jednak w tym wypadku trafienie np. w oko mogło się naprawdę źle.