pieniądze wypłata banknoty gotówka

i

Autor: Getty Images/Paweł Kacperek Wakacje kredytowe 2024 to ważne wsparcie dla wielu kredytobiorców.

FINANSE

W jakim wielkopolskim powiecie można zarobić najwięcej?

2024-05-17 14:13

Ostatnie lata niestety nie należą do najłatwiejszych. Zwłaszcza jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą i dochody samorządów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Które powiaty z Wielkopolski radzą sobie najlepiej? Są takie miejsca w województwie, gdzie zarabia się znacznie lepiej niż w innych. Prezentujemy listę tych miejsc.

Dane z Głównego Urzędu Statystycznego pokazują jednoznacznie w jakich powiatach Wielkopolski zarabia się najlepiej. Są takie miejsca w województwie, gdzie zarabia się znacznie lepiej niż w innych. Różnice nie są małe, a kwoty potrafią szokować.

Gdzie w Wielkopolsce zarabia się najwięcej? Mamy listę

Zestawienie dla wielkopolskich powiatów przygotowaliśmy na podstawie opublikowanych przez GUS jasno wynika w których powiatach zarabia się najlepiej. Najgorzej wypada powiat kępiński, gdzie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wynosi 4 245 zł. To o prawie 2,5 tys. zł mniej niż w powiecie, który może pochwalić się najwyższymi zarobkami. 

W których powiatach pracownicy mogą liczyć na najwyższe wypłaty?

  • Powiat nowotomyski - 5 215 zł
  • Powiat obornicki - 5 236 zł
  • Powiat leszczyński - 5 275 zł
  • Powiat czarnkowsko-trzcianecki - 5 328 zł
  • Powiat kolski - 5 347 zł
  • Konin, miasto na prawach powiatu - 5 370 zł
  • Powiat pilski - 5 372 zł
  • Powiat średzki - 5 473 zł
  • Powiat szamotulski - 5 727 zł
  • Poznań, miasto na prawach powiatu - 6 663 zł

Powyższy ranking na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego przygotował portal Polska w liczbach.

Wynik uzyskiwany przez Główny Urząd Statystyczny to stosunek sumy wynagrodzeń brutto, wypłacanych w firmach zatrudniających więcej niż 9 osób, do liczby osób pracujących. W statystykach uwzględnia się wyłącznie pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Płace osób wykonujących obowiązki na podstawie umów cywilnoprawnych nie są brane pod uwagę. Dane o przeciętnych wynagrodzeniach podawane są w ujęciu brutto, czyli razem z podatkiem dochodowym PIT oraz składkami na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce. W tych miejscach życie nie jest łatwe

Zarobki polskich gwiazd