Iga Świątek odpadła z Australian Open! Polka przegrała z Jeleną Rybakiną

i

Autor: PAP/EPA/JOEL CARRETT Iga Świątek odpadła z Australian Open! Polka przegrała z Jeleną Rybakiną

Iga Świątek odpadła z Australian Open! Polka przegrała z Jeleną Rybakiną

2023-01-22 5:11

Australian Open 2023. Niestety Iga Świątek pożegnała się z turniejem w Melbourne. W 1/8 finału lepsza od Polki okazała się Jelena Rybakina. Polka przegrała 4:6, 4:6 i musi odłożyć swoje marzenia o wygraniu Australian Open na kolejny rok.

Iga Świątek - Jelena Rybakina

W 4. rundzie Australian Open doszło do konfrontacji Igi Świątek i Jeleny Rybakiny. Ubiegłoroczna triumfatorka Wimbledonu grała bardzo szybko, a jej serwis wprowadzał duże zamieszanie w szeregach pierwszej rakiety świata. Świątek miała bardzo dobre momenty, ale przeplatała je okresami bezsilności wobec rywalki, a czasem także prostymi błędami. Rybakina bardzo dobrze serwowała i wygrała pierwszą partię 6:4.

Drugi set dał nadzieję polskim kibicom na odwrócenie losów spotkania. Świątek rozpoczęła go od prowadzenia 3:0, ale potem zaczęła popełniać wiele błędów. Kazaszka skorzystała z okazji i przy stanie 4:4 przełamała 21-latkę z Raszyna. Chwilę później doskonale returnująca 23-latka mogła cieszyć się ze zwycięstwa nad Polką. - Grałam dobrze w ważnych momentach - przyznała zwyciężczyni.

W ćwierćfinale Rybakina zmierzy się z Łotysza Jeleną Ostapenko.

Świątek w rankingu WTA

Świątek po turnieju w Melbourne straci sporo punktów w rankingu WTA. Polka rok temu dotarła tam aż do półfinału. 21-latka utrzyma jednak prowadzenie w rankingu, w którym ma sporą przewagę nad rywalkami.

Hubert Hurkacz trenował z dziećmi w Gdańsku