Ile wynosi średnie wynagrodzenie w Polsce? Rośnie z miesiąca na miesiąc…

2020-11-20 11:36 DR
pieniądze
Autor: pixabay.com

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące rynku pracy w październiku 2020 roku. Jak pandemia odbiła się na pracownikach? Ile wyniosło średnie wynagrodzenie? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące zatrudnienia w Polsce. Poznaliśmy między innymi średnie wynagrodzenie w Polsce w październiku 2020 roku. I tak Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w październiku wyniosło 5458,88 zł, co oznacza wzrost o 4,7 proc. rok do roku. Zatrudnienie w tym sektorze rok do roku spadło o 1,0 proc. Oznacza to, że jest to wynik lepszy od oczekiwań.

ESKA XD #010

Specjaliści zaznaczają, że Polacy mają zdecydowanie mniejsze obawy o utratę pracy niż w kwietniu, gdy pandemia w Polsce dopiero się rozpoczynała. Widać to między innymi po danych z wyszukiwarek internetowych. Polacy wyszukiwali między innymi hasła związane z zasiłkami opiekuńczymi, ale zdecydowanie mniej było haseł związanych ze zwolnieniami grupowymi czy przymusowymi urlopami.