Inauguracja siedziby Polskiego Teatru Tańca przełożone! Kiedy się odbędzie?

2020-11-20 10:29 BP
Inauguracja siedziby Polskiego Teatru Tańca została przełożona
Autor: Polski Teatr Tańca/Facebook Inauguracja siedziby Polskiego Teatru Tańca została przełożona

Wielkie otwarcie siedziby Polskiego Teatru Tańca zostało przełożone! Planowana na 5 grudnia inauguracja odbędzie się w kwietniu - w Międzynarodowy Dzień Tańca. Dlaczego teatr zdecydował się na takie kroki? Dowiecie się na stronie internetowej ESKI Poznań!

​Miała odbyć się 5-go grudnia, ale została przełożona. Inauguracja siedziby Polskiego Teatru Tańca odbędzie się 29-go kwietnia przyszłego roku. Przesunięcie daty jest związane z pandemią koronawirusa, która pokrzyżowała plany artystom z Poznania.

Przy obecnych ministerialnych obostrzeniach nie mamy prawa zapraszać widowni, ani organizować występów. Zatem nie moglibyśmy nikogo na takie otwarcie zaprosić. Otwarcie pierwszej samodzielnej siedziby Polskiego Teatru Tańca powinno być świętem dla całego miasta

mówi Robert Chodyła z Polskiego Teatru Tańca. Inauguracja odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Tańca. Uroczystości będzie towarzyszyła specjalna gala. W planach jest też wiele innych atrakcji.

Planujemy też zorganizować Festiwal Teatru Tańca oraz skierowaną do szerokiego grona poznaniaków imprezę Narodowe Tańczenie z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Podczas tej imprezy planujemy zaprosić mieszkańców do wspólnego odtańczenia poloneza w przestrzeni ulic Taczaka.

Właśnie na Taczaka będzie mieściła się nowa siedziba Polskiego Teatru Tańca. Przy jednej z kamienic dobudowano już nowoczesną salę teatralną. Prace idą zgodnie z harmonogramem, a próby w tym miejscu rozpoczną się jeszcze w grudniu tego roku.

Fit słodycze [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #10