Specjalna emerytura do zmiany. Rząd wkrótce się za nią zabierze. Na sto 5,5 tys. zł

i

Autor: Archiwum Specjalna emerytura do zmiany. Rząd wkrótce się za nią zabierze. Na sto 5,5 tys. zł

Finanse

Jaka jest najniższa emerytura w Wielkopolsce? Ciężko uwierzyć w tę kwotę!

2024-02-22 9:52

Ile wynosi najmniejsza emerytura w Wielkopolsce? Będziecie zaskoczeni. Emerytury to nie np. wypłaty, gdzie ustalane mamy minimalne wynagrodzenia, dlatego w niektórych wypadkach są to naprawdę groszowe sprawy. I to całkiem dosłownie!

Groszowe sprawy - tyle wynosi najniższa emerytura w Polsce!

Według danych na 30 stycznia 2024 r. w Polsce jest obecnie ponad 6,5 mln emerytów. Coraz większa grupa seniorów otrzymuje wysokie świadczenia, jednak są i tacy, których emerytura wynosi zaledwie kilka groszy.

I właśnie tak jest w przypadku jednego emeryta, któremu świadczenie wypłaca ZUS w Ostrowie Wielkopolskim. Jego zarobek wynosi... dosłownie 9 groszy! Jest to najniższa emerytura w Wielkopolsce. Ciężko sobie wyobrazić mniejszą? Jednak i takie są! Najniższą emeryturę w Polsce w wysokości 2 groszy miesięcznie dostaje mężczyzna, który przeszedł na emeryturę mając 65 lat i tylko przez 1 miesiąc prowadził działalność, od której odprowadził składkę. 

Tak niskich stawek nie ma natomiast w Poznaniu. Ile najmniej otrzymuje emeryt w stolicy Wielkopolski? Tutaj stawka ta wynosi... 1 złotych o 33 grosze. Jak więc widać, nie są największe na świecie kwoty.

jakie są największe emerytury w Wielkopolsce. O tym przeczytasz pod tym linkiem!

Ilu w Polsce jest emerytów?

Przeciętna emerytura w Polsce wynosi obecnie 3 479 zł brutto. Niektórzy seniorzy mogą jednak liczyć na dużo wyższe świadczenie. Rekordzista z najwyższą emeryturą w kraju dostaje aż 43 tys. zł brutto. Jest to mieszkaniec województwa śląskiego, który na swoje świadczenie pracował ponad 62 lata i 5 miesięcy, przechodząc na emeryturę dopiero w wieku 86 lat. Pieniądze wypłaca mu oddział ZUS w Zabrzu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jakie są najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce? Sprawdź to w naszej galerii!